Мирон Капраль » Михайло Грушевський і археографія у Науковому товаристві ім. Шевченка (1894–1913 рр.)
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Михайло Грушевський і археографія у Науковому товаристві ім. Шевченка (1894–1913 рр.)

Стаття
Написано: 2019 року
Джерело: Машинопис тексту люб'язно надано його Автором.
Розділ: Історична
Твір додано: 03.01.2020
Твір змінено: 03.01.2020
Завантажити: pdf див. (1.3 МБ)
Опис: Капраль М., Фелонюк А. Михайло Грушевський і археографія у Науковому товаристві ім. Шевченка (1894–1913 рр.) // Михайло Грушевський: Студії та джерела. Кн. 2 / За ред. І. Гирича. – К., 2019. – С. 7-51.

М. Грушевський був автором ідеї археографічних пошуків і видань в НТШ. Для їх ефективної реалізації ним створено Археографічну комісію, започатковано два серійних видання, організовано едиційні експедиції його учнів та колег. Вчений був головним редактором всіх видань комісії, а також автором двох записок про видання джерел до української історії (1894) загалом та козацтва (1905) зокрема. Реалізація археографічних проектів відбувалася трьома етапами: евристичним (проведення археографічних експедицій з метою пошуку рукописних матеріалів), камеральним (опрацювання виявлених документів) та едиційним (підготовка збірників до видання).
Протягом майже двадцяти років археографічної роботи у НТШ М. Грушевський вміло організовував людей задля досягнення мети — публікації джерельних матеріалів з історії України за програмою, що враховувала вимоги національної науки, яка тоді стрімко розвивалася головним чином зусиллями членів НТШ на чолі з найвидатнішим істориком.
Пов'язані автори:
Грушевський Михайло
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.