Еґуті Кан » Журавлі
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Журавлі

Новела
Написано: 1920 року
Розділ: Художня
Твір додано: 11.06.2023
Твір змінено: 17.03.2024
Завантажити: epub (19 КБ) pdf див. (1015.5 КБ)
Опис: «Всесвіт» №3, 1985.
3 японської переклав Мирон Федоришин.


Егуті Кан, Егуті Кієсі (яп. 江口渙) (20 липня 1887 – † 18 січня 1975) – японський письменник. Навчався на відділенні англійської літератури Токійського університету. У 1912 році він опублікував свій перший твір «Пливе човен у морі», з явним нахилом в естетизм. Пізніше під впливом Нацуме Сосекі та інших письменників він почав спокійно спостерігати за суспільством і життям, а його творчий метод звернувся до реалізму.

Після закінчення Токійського імперського університету в 1916 році керував фанатським журналом «Constellation» і працював репортером.

У 1920 році він приєднався до Японської соціалістичної ліги і був членом Центрального виконавчого комітету. Після 1933 року його кілька разів заарештовували й ув’язнювали за дотримання революційних позицій. Під час війни жив усамітнено в горах та лісах і займався дитячою та класичною літературою.

Для японської новели – і класичної, і новітньої – завжди були характерні акценти соціальні. Дуже важливий соціально-виховний момент, який можна було б сформулювати як заклик до більшої взаємоуваги, взаємопідтримки, до глибокої гуманності, – властивий новелі «Журавлі». Уважний читач без особливих зусиль помітить і відчує все це за тонким мереживом притчи-легенди про журавлів.

Є версія, що поділ на три частини цієї новели, позначає проміжки часу в Японії. До війни, під час та після.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.