Раймунд Фрідріх Кайндль » Unser Heimatland Bukowina / Наш рідний край Буковина (нім./укр.)
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Unser Heimatland Bukowina / Наш рідний край Буковина (нім./укр.)

Нарис
Написано: 1914 року
Розділ: Історична
Твір додано: 26.05.2021
Твір змінено: 26.05.2021
Завантажити: pdf див. (7.9 МБ)
Опис: Спеціальний випуск журналу «Зелена Буковина» пропонує оригінальний німецький текст і переклад українською мовою читанки «Наш рідний край Буковина», написаної у 1914 році видатним австрійським істориком і буковинознавцем Р. Ф. Кайндлем для шкіл з німецькою мовою навчання (видано 1916 р.). Автор подав у книжці низку легенд про визначні пам’ятки краю, історичні відомості про події і діячів доби середньовіччя та нового часу, розвиток Буковини у ХІХ ст. Дуже цікаво – у формі екскурсії – він розповів про географічні особливості Буковини, загостривши увагу на пам’ятках природи і рукотворних спорудах, які збагатили ландшафт.
Загалом працю Р.Ф. Кайндля слід оцінювати як краєзнавчо-дидактичну пам’ятку останніх років австрійської доби на Буковині. Вона дає повну уяву про тогочасний рівень шкільного краєзнавства та його пізнавальні й виховні цілі. Водночас переважна більшість матеріалів, уміщених в читанці, будуть цікавими і для сьогоднішніх читачів.

Raimund Friedr. Kaindl. Unser Heimatland Bukowina = Раймунд Фрідр. Кайдль. Наш рідний край Буковина / Наук. редактор і автор післямови О. М. Масан // Зелена Буковина. — 2002. — № 1-2. — 72 с.
Зміст: [натисніть, щоб розгорнути]
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.