Віктор Качур » Індоєвропейські племена України епохи палеометалу
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Індоєвропейські племена України епохи палеометалу

Праця
Написано: 2000 року
Розділ: Історична
Твір додано: 13.09.2013
Твір змінено: 28.02.2024
Завантажити: pdf див. (4.4 МБ)
Опис: Кульбака В., Качур В.
Індоєвропейські племена України епохи палеометалу /Маріупольський гуманітарний інститут і ін./. – Маріуполь: Рената, 2000. – 80 с.: іл.


В праці аналізуються археологічні матеріали з території України – спадщина матеріальної і духовної культури, яку залишили найдавніші індоєвропейські племена.

Обґрунтовується зв’язок окремих археологічних культур з деякими гілками індоєвропейської мовної родини. Вперше на археологічному ґрунті проводиться розподіл арійських племен на три групи: ішоарійців, давніх іранців та нуристайців.

На основі порівняльного аналізу та методу каліброваного радіовуглецевого датування доводиться, шо саме на теренах України проходило як зародження, так і найпошириніше розповсюдження та удосконалення колісного транспорту в середовищі індоєвропейських скотарів. Тут же проходила доместикація коня, а також було винайдено найдавнішу в світі систему кінської упряжі. Виходячи з цих даних робляться висновки, шо територію України можна вважати пер­винним осередком індоєвропейської цивілізації, де вона і пройшла весь свій шлях від зародження, розвитку та розповсюдження по всій майбутній індоєвропейській ойкумені.

Робота розрахована на фахівців-істориків, археологів, етнографів, а також на тих, хто цікавиться індоєвропейською проблематикою.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.