Роман Іваничук » Журавлиний крик (вид. 2001)
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Журавлиний крик (вид. 2001)

Роман
Написано: 1973 року
Джерело: chtyvo.org.ua (djvu)
Розділ: Історична
Твір додано: 11.03.2014
Твір змінено: 12.08.2022
Завантажити: djvu (7.2 МБ)
Опис: Роман видатного сучасного творця української історичної прози, лауреата Державної премії ім. Т. Шевченка, присвячений переломним часам української історії.
Остаточна ліквідація гетьманства, знищення Запорізької Січі і ув’язнення її останнього кошового отамана Петра Калнишевського у 86-річному віці (!) на 25 років у найстрашнішій тодішній московській тюрмі — Соловецькому манастирі, спроба гайдамаків під проводом Івана Ґонти і Максима Залізняка відродити втрачену українську державність, утвердження Катерини II на престолі Московської імперії, кар’єри її фаворитів (Потьомкіна, Орлова і Зубова), розгром повстання Пугачова — на такому історичному полі Роман Іваничук талановито змальовує відданість і зраду, розум і недалекоглядність, кохання і ненависть.
Життєвий шлях головного героя — філософа Павла Любимського — символічно перетинається з Григорієм Сковородою, останнім гетьманом Кирилом Розумовським, письменниками Василем Капністом, Іваном Котляревським та Миколою Карамзіним, з подіями Французької, революції.

Іваничук Р.І. Журавлиний крик: Роман. — Харків: Світовид, 2001. - 384 с.
ISBN 966-7921-13-1
Зміст: [натисніть, щоб розгорнути]
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.