Микола Істин
 
 

Микола Істин

Поет, есеїст, засновник літоб'єднання «Планета Некст Логос».
нар. 19.12.1972
Україна
(українець)

Микола Істин — поет, есеїст.

Дебютував в 2000 році в мистецькому альманасі «Нащадки Митуси» («Дністрова хвиля», м. Галич). Друкувався в колективному збірнику «Привітання життя» («Каменяр», м. Львів), в газетах «Скелі Довбуша», «Світ молоді», «Дзвони Підгір'я», «Анонс-контракт».

В 2002 році твори поета відзначені на Івано-Франківському літературному конкурсі «Обережно, щойно пофарбовано».

В 2003 році друкувався в журналах «Перевал», «Дзвін», «Літературний Чернігів», «Дивосвіт».

За період з 2003 по 2011 р. Розповсюдив в літературному середовищі ряд своїх самвидавчих та рукописних збірок поезії і есеїстики: «Космос душі», «З галактик...», та інші...

В 2011 році ініціював створення літературного об'єднання «Планета Наступного Слова» (ПНС).

Організатор презентацій та різноманітних літературних заходів «Планети Наступного Слова» в Івано-Франківську (зокрема: презентація в книгарні «Є», та в арт-кафе «Мармуляда», проект «Міст між століттями», літературний конкурс «Народний поет» (арт-кафе «Хрущ на Вежі»), відкриті читання «Літературна весна», поетичний вечір «Літературні відкриття» (фортечна галерея «Бастіон»).

Співорганізатор літературних вечорів присв'ячених всесвітньому Дню поезії, та 350-річчю Івано-Франківска, що відбулися в обласній «Просвіті», та інших заходів проведених спільно з Олександром Букатюком. Разом з іншими учасниками літоб'єднання ПНС друкувався в газеті «Відкрий очі». Розповсюдив самвидавчу збірку своїх творів «Поет Планети Наступного Слова» (де, також вміщена інформація про діяльність ПНС).

Написав один із маніфестів ПНС (Маяковий). (Більше інформації про ПНС («Планета Некст Логос») — відео з теленовин «24-ий канал», ОТБ «Галичина», статті: в журналі «Тиждень» (вересень 2011 р.), та в газеті «Галицька Просвіта», (та інш.) викладено в інтернеті). Оприлюднював свої твори в ефірі ТРК «Вежа» (м. Івано-Франківськ).

В 2012 році друкував вірші та літературно-публіцистичні статті на тему розвитку літератури в газеті «Знак питання». Автор рукописної книги-чорновика «Лабораторія космосу душі», багато творів з якої оприлюднено. Твори та відеоматеріали творчості Миколи Істина розміщені в інтернеті.

Публікації в 2013 році : в журналі «Золота Пектораль», «Пороги» (Чехія), в різноманітних інтернетвиданнях.

Живе в Івано-Франківську.