Сергій Гуменний » Вплив радянізації та декомунізації на архітектурне обличчя міст і містечок Тернопільської області (на прикладі м. Тернопіль, м. Заліщики та смт. Скала-Подільська) у 1939 – на початку XXI ст.
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Вплив радянізації та декомунізації на архітектурне обличчя міст і містечок Тернопільської області (на прикладі м. Тернопіль, м. Заліщики та смт. Скала-Подільська) у 1939 – на початку XXI ст.

Стаття
Написано: 2017 року
Джерело: resource.history.org.ua
Розділ: Наукова
Твір додано: 28.03.2017
Твір змінено: 27.07.2023
Завантажити: pdf див. (8.8 МБ)
Опис: Місто: історія, культура, суспільство. Е-журнал урбаністичних студій. – Київ, 2017.


У статті розглядається проблема впливу радянізації на урбаністичне середовище міських населених пунктів сучасної Тернопільської області: міст Тернопіль і Заліщики та містечка Скала-Подільська.

Пропонована стаття присвячена дослідженню причин та процесу зникнення характерних архітектурних ансамблів, історичних пам’яток та релігійно-культових об’єктів зумовлених ідеологічною, репресивною та соціально-економічною політикою радянської влади у 1939–1991 рр. Зроблено акцент на передумовах формування мультикультурного середовища східногалицького міста та його еволюцію до мононаціонального під впливом радянізації західноукраїнських земель, геноциду євреїв у період Другої світової війни. Окремо звернуто увагу на відбудову чи реконструкцію знищених архітектурних пам’яток, усунення тоталітарних символів у рамках процесу декомунізації 1991 р. – поч. ХХІ ст.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.