Сергій Гукасов » Думки про Григорія Сковороду
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Думки про Григорія Сковороду

Праця
Розділ: Публіцистика
Твір додано: 25.08.2012
Твір змінено: 25.08.2012
Завантажити: doc див. (1.2 МБ) doc.zip (334.8 КБ)
Опис: Ці записки не вчать, як треба пізнавати старчика мудреця 18 сторічча Сковороду - те особиста справа кожного - це просте бажання поділитися своїми думками із шанувальниками Григорія Савича.

200 років пройшло з тих пір, як думки Сковороди почали самостійне життя серед українців земляків. Про шляхи сковородинівської думки можна мати подання тільки по кількості переписаних від руки його трактатів. Кропітка робота краєзнавців почалася тільки в наш час.

Але наукові праці не заслоняють необхідності живих свідчень, суджень людей. Людина не повинна залишатися наодинці зі своїми думками, тим більше якщо ці думки про душезнавця Сковороду.

Тому що Сковорода, насамперед, учитель «веселощів серця», і це вело його шляхами життя. У Григорія Савича було коло учнів однодумців, з якими він і ділився своїми сокровінними думками і яким адресував свої трактати.«Весьма я рад буду, естли сія книжечька в прогнаніи только нeскольких дней скуки послужит, но как я доволен, естли она хоть в каплe внутренняго міра поспособствует.» Сковорода писав свої трактати для друзів і йому було небайдуже в які руки вони попадали, а зараз, більш ніж через два століття, коло його друзів тисячократно розрослося до масштабів всієї України.
Пов'язані автори:
Сковорода Григорій
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.