Віктор Гребенюк » Діяння небожителів
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Діяння небожителів

Поема
Написано: 2011 року
Розділ: Художня
Твір додано: 19.01.2022
Твір змінено: 27.06.2022
Завантажити: djvu (6.8 МБ) pdf див. (35.8 МБ)
Опис: Велика нація гідна великого епосу. Римляни – «Енеїди», греки – «Іліади», німці – «Пісні про нібелунгів», грузини – «Витязя в тигровій шкурі»...

Українці великого поетичного епосу досі не мали. Билини, думи, «Слово о полку Ігоревім» – це твори малих епічних форм. Спроби синтезувати їх у великі епоси (як фінни свою «Калевалу») лишилися незавершеними, намагання створити авторські (на зразок «Божественної комедії» Данте) – також.

Письменник Брат Віктор спробував заповнити цю прогалину. Робота над поетичним епосом «Діяння небожителів» тривала 19 років. Він професійний редактор наукової літератури, а щоб мати системні знання з богослов’я (адже вирішив створити епос на християнських підвалинах), закінчив Волинську духовну семінарію Київського Патріархату. Як зазначає письменник Андрій Криштальський, на основі англійського сонета автор винайшов нову строфу, відмовився від дієслівних рим, які вважаються найпростішими, вивчив великий масив літератури... – словом, максимально утруднив своє завдання.

«Діяння небожителів» розпочинаються в Почаєві, переносять читача у потойбіччя, вертають на землю – в різні епохи, на різні континенти, але всі події пов’язані з нашою Руссю, її покликанням у світі. Син праотця Ноя Яфет рушає на майбутню Вкраїну; святий Климент гине в Криму, апостол Андрій – на Кубані (один із варіантів житія); навколо Руського Євангелія з книгозбірні Ярослава Мудрого розгортаються події в Західній Європі... Читання «Діянь небожителів» потребує інтелектуального напруження, але варте затрачених зусиль.

Прекрасно ілюстрована книга (художник Надія Паламарчук) вийшла у видавництві «Ключі» з нагоди 45-річчя архієпископа Луцького і Волинського Михаїла із його передмовою.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.