Григорій Грабович » До історії української літератури: дослідження, есе, полеміка
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

До історії української літератури: дослідження, есе, полеміка

Не визначено
Написано: 1997 року
Розділ: Наукова
Додав: balik2
Твір додано: 03.01.2016
Твір змінено: 03.01.2016
Завантажити: djvu (12.3 МБ)
Опис: Грабович, Григорій.
До історії української літератури: дослідження, есе, полеміка / Г. Грабович. - К. : Основи, 1997. - 604 с. - (Гарвардська серія ; вип. 1). - ISBN 966-500-140-X

Праця відомого американсько-українського славіста й україніста Григорія Грабовича осмислює історію української літератури в кількох основних ключах — теоретичному, порівняльному, іманентному і власне історіографічному. Дослідження, ссе та полеміка, що становлять цю книгу, писалися в різні періоди, а значна частина з них тоді, коли існувало гостре протистояння міх казенним со-вєтським та західним підходами в літературознавстві. Сьогодні, після набуття Україною незалежності, виникла гостра потреба грунтовної переоцінки різних наукових традицій і парадигм, ревізії канону української літератури, її історіографи та методології.
Переважна більшість цих праць побачила світ англійською мовою або у виданнях, які не були приступні для українського читача і, на жаль, навіть для дослідників-спе-ціалістів. Нині розширені, разом з новою працею про теорію та історію рецепції, ці дослідження створюють цілісність, яка може суттєво переорієнтувати наше розуміння історії української літератури і уможливити переосмислення українського культурного та інтелектуального процесів.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.