Джорджина Говелл » Королева пустелі
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Королева пустелі

Роман
Написано: 2007 року
Розділ: Художня
Твір додано: 26.04.2019
Твір змінено: 26.04.2019
Завантажити: fb2.zip (683.5 КБ)
Опис: «Сьогоднішній ранок минув доволі продуктивно – я проклала південну межу кордону Іраку», – так писала в одному зі своїх листів до батька героїня роману Джорджини Говелл. І це не вигадка, і не перебільшення... Ці слова належать Ґертруді Белл – британській письменниці, мандрівниці й дослідниці початку XX ст., археологу і картографу. Саме її рука малювала кордони між новітніми Іраком, Сирією, Палестиною, Йорданом, Саудівською Аравією.

Великі статки і високий статус родини пророкували Ґертруді благополучне світське життя, та вона обрала інший шлях... Першою з європейців перетнула Сирійську пустелю, об’їздивши на спині верблюда всі куточки Месопотамії. Організувала перші вибори в Іраку, долучившись до створення його конституції. Дослідила культуру і звичаї бедуїнів Близького Сходу й заснувала в Багдаді Національний музей. І про все це ми дізнаємося з її щоденників і численних листів, фрагменти яких Дж. Говелл наводить у романі.

Книга розповідає про жінку-легенду Ґертруду Белл – британську розвідницю і водночас довірену особу багатьох аравійських шейхів, які нарекли її Хатун – Королева.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.