Мирослава Горностаєва » Блискавиця Перунова
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Блискавиця Перунова

Повість
Джерело: www.svit.in.ua
Розділ: Історична
Твір додано: 07.07.2008
Твір змінено: 27.01.2009
Завантажити: doc див. (911.5 КБ) doc.zip (233.2 КБ) fb2.zip (198.1 КБ)
Опис: Це твір №2 з трилогії.

«Блискавиця Перунова» – пригодницька історична повість. В центрі подій – відоме з літописів народне повстання у Києві 1068 р., коли стривожені набігом половців кияни вимагали у тодішнього князя Ізяслава або захисту від ворога, або принаймні зброї, щоб захиститися самим. Не дочекавшись допомоги від слабкого духом керманича, київське віче обрало на князівство родича князя Ізяслава, Всеслава Полоцького.

Вогнедар Борич, головний герой повісті, походить зі старовинного вояцького роду. Хлоп’ям він став свідком винищення своєї родини князевими дружинниками. Вогнедарові родичі дотримувались предківської віри, і його дід Гатило покинув службу у князя Володимира опісля кривавого хрещення. Та меч «бога християн» таки віднайшов непокірних Боричів. Малого Вогнедара врятував жрець Перунів Далебор, котрий колись був приятелем його діда. Старий жрець виховав дитину у звичаях предків, навчивши однаково добре володіти і словом і мечем. Нині юнак прагне помститись за загибель близьких. Та страшна таємниця розкривається перед ним – зрадник, котрий привів княжих дружинників до родового вогнища теж має прізвище Борич...

Битви та поєдинки, картини з життя лісових весей та прадавнього Києва, образи людей які тоді, як і в усі часи змушені вибирати між правдою та неправдою – про все це розповідає повість. Її автор – Мирослава Горностаєва є жрицею громади Рідної Віри «Арійський шлях», тож в повісті викладено нетрадиційний погляд на деякі історичні події. Адже більшість українських історичних повістей сьогодення співає хвалу переможному християнству, що принесло культуру темним дикунам. Ми будемо раді, якщо вдумливий читач, прочитавши цей твір, змінить свою думку.
 
Відгуки читачів:
 
10.04.2020 • danylo_bogdanovi4
Потужний твір, який пробуджує в людині щось нове, давно забуте, утрачене чи приховане. Нові почуття любові до природи, до оточуючих та самого себе. Підійде для людей будь-якого віку та статусу, і безумовно для тих, хто спершу дивиться на причини, а не наслідки. Рекомендую 10/10!
Продовження зміцнення християнства на Русі, описана спроба реваншу язичництва.
21.03.2010 • vitalis
Досить витончено змальовано язичницьке світобачення, гарна мова, життєствердні ідеї для людей, які готові боротися. Досить навіть оригінально, як для укрліту.
17.12.2009 • Еак
Велика історія нашого Народу,та все робиться щоб він її не знав.Комусь не потрібно щоб наш народ знав свою історію, і гордий був нею.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.