Олесь Гончар » Людина і зброя
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Людина і зброя

Роман
Написано: 1959 року
Розділ: Художня
Твір додано: 15.10.2007
Твір змінено: 28.06.2011
Завантажити: epub (503.5 КБ) fb2.zip (340.9 КБ) pdf див. (1.6 МБ) txt див. (1 МБ) txt.zip (313.9 КБ)
Опис: Війна — це тяжка праця, і роблять її прості солдати. Це вони йдуть в атаку під ураганним вогнем, це вони, місяцями сидячи в окопах, стримують ворога, це вони гинуть під кулями та бомбами.
 
Відгуки читачів:
 
01.05.2013 • noone
Чудова книга! Написано щиро і відверто. Порівнюючи із книгами сучасних авторів або з модою останніх років знімати серіали про війну, які намагаються зробити якомога "реалістичнішими", розумієш, щоб написати подібну книгу або зняти фільм на кшталт "Баллада о солдате" треба ці події пережити самому. Цікаві роздуми автора про безглуздя війни, про довершеність людини і про її місію на землі. Подекуди трапляються приховані християнські алюзії, до того ж вся книга просто просотана любов'ю до рідної землі, що є прикладом справжнього, непоказного патріотизму, на якому слід виховувати наших дітей. Також треба згадати, що, подібна до головних героїв книги, доля спіткала й самого автора, він теж студентом пішов на фронт. Оцінка: 10 з 10.
10.10.2010 • Rixter
На мою думку, це найкращий твір видатного українського письменника. Жаль, що шкільна програма надає перевагу більш актуальному, але публіцистичному й не такому художньо довершеному "Собору". Тема війни взагалі якось хутко зникла зі шкільних підручників, а разом з тим і з пам'яті молодших поколінь. А пам'ятати про неї, як мені здається, треба. Раджу прочитати молодшому поколінню, сьогоднішнім тінейджерам.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.