Ернст Теодор Амадей Гофман » Золотий горнець (збірка)
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Золотий горнець (збірка)

Не визначено
Джерело: toloka.hurtom.com
Розділ: Художня
Твір додано: 28.01.2014
Твір змінено: 28.01.2014
Завантажити: djvu (10,3 МБ) fb2.zip (529,2 КБ)
Опис: До книги увійшли три відомі казки-оповідання Ернста Теодор Амадей Гофмана. Золотий горнець (події розгортаються в Дрездені, з багатьма реаліями тогочасного німецького побуту і характерними рисами соціальної психології персонажів: самовдоволений чиновник, який займається просвітою, проректор Паульман, дочка його Вероніка, яка мріє про те, що вона стане «пані радницею», реєстратор Гербранд, який не виходить за рамки шанобливою ввічливості. Плин їхнього життя визначає сформований чиновницько-міщанський уклад, на тлі якого так безглуздий і смішний студент-мрійник Ансельм, навколо якого зосереджений світ чудес).
Майстер Мартін-бондар та його челядники (у Майстра Мартіна красуня дочка. Але він пообіцяв віддати її заміж тільки майстерному бондару, так як вважає бондарне мистецтво найголовнішим і непорочним серед людських професій ...).
Малюк Цахес, на прізвисько Цинобер (у центрі твору історія огидного виродка, наділеного чарівним даром присвоювати собі заслуги оточуючих. Нікчемна істота завдяки трьом золотим волоскам користується загальною пошаною, викликаючи захоплення, і навіть стає всесильним міністром. Та згодом втративши три чарівних волосинки, Цахес став тим, ким був насправді - жалюгідною подобою людини. Тепер ті, хто з насолодою підкорявся малюку, потішаються над ним. Рятуючись від колишніх шанувальників, Цахес падає в нічний горщик і трагічно гине.).
Володар бліх (на межі сну і реальності відбуваються події цього твору. Починаються вони в чудесний різдвяний вечір, коли пан Перегрінус Тис, мимоволі опиняється втягнутим у дивовижні, надприродні пригоди. Дія розвивається так стрімко, що герой казки не завжди встигає зрозуміти, що відбувається насправді, а що є лише невиразним спогадом або грою уяви).
Зміст: [натисніть, щоб розгорнути]
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.