Ірина Гнідик » Лабораторії як осердя науково-дослідної частини Львівського політехнічного інституту (1944 – початок 1980-х рр.)
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Лабораторії як осердя науково-дослідної частини Львівського політехнічного інституту (1944 – початок 1980-х рр.)

Стаття
Розділ: Наукова
Твір додано: 02.02.2023
Твір змінено: 02.02.2023
Завантажити: pdf див. (176.5 КБ)
Опис: Historical and cultural studies \ Історико-культурні студії. – Volume 6, Number 1. – Львів: Національний університет «Львівська політехніка», 2019.


У статті проаналізовано особливості організації роботи лабораторій Львівської політехніки упродовж радянського періоду на основі архівних документів. Початок Другої світової війни перервав навчальну і наукову роботу закладу та завдав серйозної шкоди матеріальній базі. Відповідно, процеси відновлення роботи лабораторій, вирішення труднощів їхнього оснащення, розробки напрямів науково-дослідної роботи післявоєнного етапу постають цікавим об’єктом для дослідження. Архівні матеріали, зокрема щорічні звіти про діяльність інституту, плани, тематика та звіти науково-дослідної роботи, офіційне листування з міністерством та іншими вищими інституціями, матеріали нарад, інформація про міжнародну співпрацю та участь у виставках досягнень науки та техніки в інших країнах тощо надають солідну базу для всебічного вивчення згаданої проблематики. У дослідженні здійснено спробу висвітлити процеси відновлення та створення нових лабораторій та специфіку їхньої діяльності упродовж періоду 1940-х – початку 1980-х рр.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.