Ян Пауль Гінріхс » Lemberg-Lwów-Львів. Фатальне місто
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Lemberg-Lwów-Львів. Фатальне місто

Не визначено
Написано: 2006 року
Джерело: toloka.hurtom.com
Розділ: Художня
Твір додано: 23.01.2014
Твір змінено: 23.01.2014
Завантажити: djvu (11.1 МБ)
Опис: Жодне місце в Європі не відображає трагедію XX сторіччя глибше, ніж місто Лемберг, Львув, а нині - Львів. Завдяки географічному положенню та етнічному складу воно зазнало майже всі ті потрясіння, що ми їх нині вважаємо основними моментами історії минулого сторіччя. Свідчення дев'яти письменників лягли в основу книжки, серед них Й.Рот, А.Дьоблін, З.Герберт, А.Загаєвський, С.Лем, О.Гранах, Б.І.Антонич, О.Ват, Ю.Віттлін.
 
Відгуки читачів:
 
18.10.2019 • Читець
Дуже і дуже рекомендую.
Це не художній твір, це радше підручник. Підручник історії, якого у мене не було. А у теперішніх школярів нема і подавно (бо нашо воно їм, за словами декоторих політиків).
Це неупереджений аналіз унікальної і трагічної історії Львова першої половини двадцятого століття. Аналіз на основі "свідчень" письменників, коріння чи життя котрих так чи інакше пов"язане зі Львовом - Йозефа Рота, Альфреда Дьобліна, Юзефа Віттліна, Олександра Гранаха, Богдана Ігора Антонича, Збігнєва Герберта, Станіслава Лема...
Ця книга, як на мене, особливо цінна тим, що вона може стати своєрідним поштовхом для допитливих, стартом для поглибленого знайомства з творчістю непересічних, але маловідомих для більшості, письменників, яких певною мірою створив саме Львів, першою сходинкою до вивчення подій, про які, донедавна чомусь завжди писали дуже однобоко.
Не буду агітувати. Просто читайте і думайте. Не пошкодуєте.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.