Герман Брох » Смерть Верґілія
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Смерть Верґілія

Роман
Написано: 1945 року
Розділ: Художня
Додав: mirabel.lv
Твір додано: 07.10.2015
Твір змінено: 20.10.2023
Завантажити: epub (654.1 КБ) fb2.zip (511.4 КБ) rtf див. (1.5 МБ) rtf.zip (478.6 КБ)
Опис: Герман Брох (1886–1951), поряд із Францом Кафкою та Робертом Музілем, належить до трійці найвизначніших австрійських письменників XX ст. Цей видатний представник філософської прози не дістав достатнього визнання за життя і лише згодом увійшов в історію європейської літератури. «Смерть Верґілія» – вершинне досягнення Броха, твір хрестоматійний. До цього роману, позначеного впливом поетики Дж.Джойса, письменник ішов усе своє життя. Після публікації першого – англійського – перекладу «Смерти Верґілія» сам Брох назвав свій роман «майже неперекладним». Це – розповідь про останні вісімнадцять годин життя смертельно хворого автора «Енеїди», який перший у світовій літературі провістив прихід Бога Ісуса й настання християнської доби. Верґілій проводить ніч і частину дня у роздумах і спогадах, що їх змінюють напівмаренні видіння, переглядає пройдений шлях, переоцінює доти непорушні засади.

Перу Германа Броха належить також трилогія «Сновиди», романи «Спокусник», «Невинні», численні новели, публіцистичні та культурологічні праці (зокрема книжка «Дж.Джойс і сучасність»).


Смерть Верґілія: пер. з нім. О.Логвиненко / Герман Брох. – К.: Вид-во Жупанського, 2014. – (Майстри світової прози). – 480 с.
ISBN 978-966-2355-52-9
Зміст: [натисніть, щоб розгорнути]
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.