Тамара Галицька-Дідух » Інформаційно-пропагандистська політика радянської влади в західних областях УРСР 1944–1947 рр. (на прикладі Станіславської області)
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Інформаційно-пропагандистська політика радянської влади в західних областях УРСР 1944–1947 рр. (на прикладі Станіславської області)

Стаття
Розділ: Історична
Твір додано: 30.12.2018
Твір змінено: 30.12.2018
Завантажити: pdf див. (520.5 КБ)
Опис: Гілея: науковий вісник. Збірник наукових праць. – К., 2017. – Вип. 126 (11).


Висвітлюється інформаційно-пропагандистська політика радянської влади у західних областях УРСР 1944–1947 рр. (на прикладі Станіславської області). Проаналізовано мережу органів, що займалися впровадженням радянської інформаційної політики. Проблема забезпечення керівними кадрами вирішувалася шляхом спрямування в західноукраїнський регіон партноменклатури з інших областей УРСР та СРСР. До нижчих ланок залучалося місцеве населення, яке перебувало під постійним контролем.

Зауважено, що ідеологічно-пропагандистська політика радянського уряду охоплювала усі сфери суспільного життя та здійснювала вплив на усі категорії населення. Стверджено, що заходи в ідеолого-пропагандистській політиці спрямовувалися на інформаційний супровід процесів радянізації і інтеграцію Станіславщини в суспільно-політичну, соціально-економічну, етноконфесійну і навіть ментальну матрицю радянської імперії.

Непримиренного характеру набула інформаційна війна між українським національно-визвольним рухом і комуністичним режимом на теренах Станіславщини. Головною метою радянської агітації було виховання неприйняття оунівської ідеології, формування негативного ставлення до ОУН(б) і УПА. Зазначено про використання ідеологічних штампів, а часом і фальшування інформації у повідомленнях про націоналістичне підпілля. Стверджено, що радянський режим поєднав масовану ідеологічно-пропагандистську обробку суспільної свідомості та військово-каральні заходи спрямовані проти повстанського руху і населення, що його підтримувало.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.