Володимир Галан » Батерія смерти
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Батерія смерти

Спогади
Написано: 1968 року
Джерело: hurtom.com
Розділ: Історична
Додав: vovaniko
Твір додано: 29.01.2014
Твір змінено: 29.01.2014
Завантажити: djvu (10.9 МБ) pdf див. (48.7 МБ)
Опис: Молодий вояк українець, спершу в австрійській, потім в українській арміях взяв собі за звичай - писати щоденник. Записував самі факти: де був, в якій служив частині, які були його зверхники і товариші, як проминав кожний день. Лише зрідка прикрашував ті факти своїми враженнями й давав волю своїм почуванням. За кілька років війни з первісного нотатника розрослась чимала книжечка. Зберігав її всю війну і вивіз з собою за море, в Америку.

Роки минали, і колишній молодий вояк, що дослужився в Українській Галицькій Армії ступня сотника, став одним із провідних і найбільш відомих американсько-українcьких громадських діячів. Але на все своє життя зберіг найглибший сантимент до війська, до військової справи, до тієї Визвольної Війни, в якій брав участь, як фронтовий старшина. Писав, бувало, спомини з того часу до газет. Аж наче автоматично виринула думка: чому б ті спомини не пов'язати, користуючись отим власне колишнім вояцьким щоденником, і чому б не видати ті спомини окремою книжкою?!

Оце власне і є ,,Батерія смерти", д-ра Володимира Галана, колишнього сотника артилерії в Українській Галицькій Армії. Це військово-історичний документ лише постільки, що в отій хроніці, наче на фільмовій стрічці, пересуваються події, сутuчки, важкі бої, успіхи й невдачі, вигри й прогри, а в найтіснішому з ними зв'язку й події політичні, бо ж це була війна за збереження молодої Української Народної Республіки.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.