Василь Ґренджа-Донський » Твори у 2-х томах. Том 1. Шляхом терновим
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Твори у 2-х томах. Том 1. Шляхом терновим

Повість
Джерело: toloka.to
Розділ: Художня
Твір додано: 26.02.2020
Твір змінено: 26.02.2020
Завантажити: djvu (18.5 МБ)
Опис: Те, що зробив Ґренджа-Донський як письменник на Закарпатті, назавжди залишиться невід'ємною частиною культурного надбання закарпатських українців. Ім’я Ґренджі-Донського так само нерозривно пов'язане з історією новітньої української літератури на Закарпатті, як ім'я Івана Котляревського з початками новітньої української літератури в центральних та східних областях України, Маркіяна Шашкевича — в Галичині, Юрія Федьковича — на Буковині. Автор дослідження життєвого і творчого шляху Василя Ґренджі-Донського — дочка письменника Зірка, яка проживає у США. В останні десятиліття її зусиллями здійснено дванадцятитомне видання творчої спадщини батька (Видання Карпатського Союзу, Вашингтон, 1981-1992).
Пропоноване двотомне видання вводить нас у складний і багатогранний світ неспокійної творчої натури невтомного національно-культурного подвижника. У пропонованому обсязі художні тексти Василя Ґренджі-Донського в Україні публікуються вперше. Мовно-стилістичні особливості авторського оригіналу збережено.

Перший том містить грунтовну передмову-розвідку дочки письменника Зірки, поеми, драматичні поеми, оперету та історичні повісті В Ґренджі-Донського, наскрізною темою яких є художнє осмислення тернистого шляху українського народу найзахідніших околиць держави упродовж століть, як також — демонстрацію незламності волі та духу, що й уможливило великою мірою утвердження нашої соборності й незалежності.
Зміст: [натисніть, щоб розгорнути]
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.