Вільям Ґолдінґ » Володар мух
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Володар мух

Роман
Написано: 1954 року
Джерело: youalib.com
Розділ: Художня
Твір додано: 04.04.2013
Твір змінено: 22.10.2023
Завантажити: djvu (1.3 МБ) epub (331.6 КБ) fb2.zip (288.5 КБ) pdf див. (5.7 МБ)
 
Відгуки читачів:
 
22.06.2023 • Yunya
Ця книга зуміла розповісти досить реалістичне життя дітей на маленькому острові, де не було людей. Варто зауважити, що головні герої були розумними, і, незважаючи на обставини, спочатку змогли вижити, маючи при собі тільки один ніж. Найбільше розумних ідей надавав Роха, хлопець їхнього віку, але зовнішність та здоров'я, які їм не подобались. Проходячи по сюжету, можна побачити, як без допомоги дорослих, книжок, школи та батьків вони все більше втрачали свій розум. Спочатку вони слухали навіть Роху, проводили збори, намагались побудувати місце для ночівлі та встановлювали правила. Проте поступово вони втрачали це все і починали перетворюватися на бездумних тварин, які більше не думали про майбутнє, а тільки про те, як наситити свій шлунок прямо тут і зараз, позбутися ворогів та спокійно дрімати весь день. Відчуття розуму і думки про майбутнє все більше зникали у різних дітей по черзі, і в результаті вони поділились на дві групи. До другої групи, яка стала бездумною, з часом приєднувалося все більше дітей. Але головний герой, який залишався собою до кінця, відчував безнадію та починав втрачати сенс життя, але все ж тримався до останнього.

Я бажала б здобути таку ж силу, як у головного героя, стояти міцно і триматися своєї думки та ідеї, навіть якщо всі проти тебе. Це про те, що не слід втрачати надію навіть без підтримки інших, навіть якщо ти здаєшся незвичайним серед всіх. Треба триматися до кінця, оскільки кожен має право на свою думку, і ти сам можеш втратити її тільки за умови, що погоджуєшся на це, незважаючи на будь-які тортури, які тобі пропонують. Фізично ніхто не може забрати твою думку від тебе. Ця історія показала, що те, що є "правильним", не завжди відповідає тому, за що тримаються всі інші. Навіть найменші меншини можуть бути правими, достатньо просто прислухатися і подумати, розглядаючи ситуацію з іншого ракурсу. В самому кінці всі раптово розуміють, наскільки правий був головний герой, і як всі вони помилялись, забувши про розум.

Я порекомендувала б своєму другові знайти іншу сторону і мораль історії, яка, здається, представляє звичайну пригодницьку історію. Ймовірно, він знайде свій власний особливий зміст і трактування, ставлячи себе на місце різних героїв, їхні думки та почуття.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.