Єжи Ґедройць » Єжи Ґедройць та українська еміграція: листування 1950–1982 років
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Єжи Ґедройць та українська еміграція: листування 1950–1982 років

Спогади
Написано: 2008 року
Розділ: Історична
Додав: balik2
Твір додано: 06.06.2021
Твір змінено: 05.08.2023
Завантажити: djvu (11.1 МБ)
Опис: Єжи Ґедройць та українська еміграція: листування 1950–1982 років; пер. з пол. та англ. / упорядкув., переднє слово і комент. Боґуміли Бердиховської. – К.: Критика, 2008. – 752 с.
ISBN 966-8978-20-Х


В томі, що продовжує цикл видань «Критики», присвячених історії польсько-українських стосунків (як-от збірник «Простір свободи. Україна на шпальтах паризької “Культури”» чи воєнний щоденник Анджея Бобковського «Війна і спокій»), вміщено вибране листування редактора паризького часопису «Культура» Єжи Ґедройця (1906-2000) з еміґрантами-українцями – науковцями, літераторами, громадськими діячами, зокрема з Іваном Кедриним-Рудницьким, Іваном Кошелівцем, Юрієм Лавріненком, Борисом Левицьким, Іваном Лисяком-Рудницьким, Богданом Осадчуком і Юрієм Шевельовим. Опубліковані листи подають не лише багатий матеріял для пізнання та розуміння феномену головного форуму польської інтелігенції, але й чимало цікавих деталей інтелектуального та політичного життя українців в Европі й Америці й докладно ілюструють цілий спектр проблем, що їх протягом другої половини XX століття обговорювали з польськими колегами ліберально налаштовані українські інтелектуали, яких схилив до тривалого співробітництва з «Культурою» моральний авторитет Редактора.

Видання містить ілюстративний додаток і ретельно опрацьовані коментарі та покажчики та відкривається переднім словом проф. Богдана Осадчука та ґрунтовним вступом упорядниці - знаної польської україністки д-ра Боґуміли Бердиховської, яка за польський першодрук цієї книжки отримала спеціяльну нагороду журналу «Przegląd Wschodni».
Зміст: [натисніть, щоб розгорнути]
Пов'язані автори:
Кедрин Іван
Кошелівець Іван
Лавріненко Юрій
Лисяк-Рудницький Іван
Шевельов Юрій
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.