Юлія Філь » Індуські вестернізовані еліти Північної Індії (1858–1921)
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Індуські вестернізовані еліти Північної Індії (1858–1921)

Праця
Написано: 2018 року
Джерело: academia.edu
Розділ: Історична
Твір додано: 21.10.2020
Твір змінено: 21.10.2020
Завантажити: pdf див. (4.3 МБ)
Опис: Філь Ю. С. Індуські вестернізовані еліти Північної Індії (1858–1921). – К.: Інститут сходознавства ім. А. Ю. Кримського НАН України, 2018. – 220 с.: 10 іл.

Українському читачеві запропонована монографія, присвячена суперечливій частині індійського колоніального суспільства – вестернізованим індуським елітам.
Надзвичайно малий, проте по-західному освічений та озброєний популярними в Європі ідеями раціоналізму, рівноправ’я та націоналізму, прошарок “освічених індійців” починаючи з 2 пол. ХІХ ст. став на шлях критичного переосмислення власної культури та її адаптації до потреб сучасності, що вилилося у соціально-релігійні реформістські рухи та поступове засвоєння британської політичної системи. Втім, усі зміни в Британській Індії, до яких причетні еліти, становлять інтерес не самі по собі, а з точки зору складного та суперечливого процесу узгодження традиції та модерності, який авторка називає вестернізацією. У книзі йдеться про вестернізацію освіченого прошарку індусів Північної Індії – особливого історико-культурного регіону країни, який з одного боку був “форпостом індуїзму” в зв’язку з арійським завоюванням субконтиненту, з іншого – славився своєю синкретичною індусько-мусульманською культурою. У часи англійської колонізації він перетворився на периферію, історико-культурні процеси у якій хоч і мали більш пізній початок та меншу інтенсивність, втім набували особливого характеру і в подальшому вплинули на політичну ситуацію у всій країні.
Видання розраховано на наукових працівників, викладачів, студентів, а також на широке коло читачів.
Зміст: [натисніть, щоб розгорнути]
Пов'язані твори:
Становлення модерної індійської еліти. Рецензія на монографію: Ю.Філь «Індуські вестернізовані еліти Північної Індії (1858–1921). — К., 2018» (авт. Олег Машевський, Ольга Сухобокова, Юлія Філь) Істор. Рецензія 2020
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.