Юрій Фігурний » Історичні витоки українського лицарства
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Історичні витоки українського лицарства

Праця
Джерело: flibusta.net
Розділ: Історична
Твір додано: 24.07.2010
Твір змінено: 24.07.2010
Завантажити: doc див. (2.2 МБ) doc.zip (1.1 МБ) fb2.zip (657.4 КБ)
Опис: Книга знайомить читачів з історичними витоками українського лицарства - козацтва. Автор досліджує проблему зародження і розвитку козацької традиційної культури та національне військове мистецтво в українознавчому вимірі. У книзі розглядаються стародавні елементи козацького культурного комплексу, які пов'язують його з мілітарною культурною традицією багатьох індоєвропейських народів. Окремі нариси присвячені вишколу молодих воїнів, культу воїнів-звірів, культам коня та меча-шаблі, кобзарям, символіці червоного кольору, особливому ставленню воїна до жінки, я також побратимству, лицарському кодексу, впливові козацької культура на українське державотворення та правотворення.

Книга розрахована на викладачів та студентів історичних факультетів вищих навчальних Закладів, усіх тих. хто цікавиться історією та культурою українського лицарства - козацтва.

Примітка: поточну версію файлу погано вичитано.
 
Відгуки читачів:
 
25.07.2010 • Ser9ey
Я взагалі науковцю Ю.Фігурному хочу виразити вдячність за настільки глобальну роботу по козацтву. Вражає масштаб піднятої теми - місце козацтва в світовій сім'ї рицарства, а так само - дослідження коріннь всіх сторін життя Запорізького воїнства. Хочу побажати авторові подальшої розробки цієї тематики, а ми б залюбки почитали.
А також і до видавництва «Стилос» маю вдячність, за те що вони не бояться друкувати сміливі роботи і не скупляться на добру якість видань.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.