Панас Феденко » Вітер зі степу
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Вітер зі степу

Повість
Написано: 1991 року
Розділ: Історична
Твір додано: 30.03.2012
Твір змінено: 30.03.2012
Завантажити: djvu (4 МБ)
Опис: Історична повість «Вітер зі степу» П. Феденка переносить нас у час Національно-визвольної війни українського народу проти Речі Посполитої.
Із сторінок повісті перед вами постане велична жертовна всеукраїнська боротьба за волю на знаних і незнаних теренах, оживе слава, здобута предками нашими на Куруковім озері і під Кумейками, на Жовтих Водах і під Корсунем, під Пилявою і Винницею... Гордістю переповниться серце за славне козацтво українське, а зневагою — до ворогів України. Як добре про це пише Феденко: «Горде серце українського козака. За кривду і зневагу береться він до зброї навіть проти значно дужчого противника. Але, перемігши ворогів, не радіє він помстою, навіть їх ласкаво «воріженьками» назива». Отож і ми «не радіймо помстою», не прагнім її ні нині, ні завтра, хоча вороги так вперто заступають нам шлях до волі. Це ще один урок Панаса Феденка сучасникам.
А яке розмаїття історичних постатей зустріне читач: Богдан Хмельницький і Владислав IV, полковник Кричевський і Станіслав Конєцпольський, Данило Чаплицький і Юлія Хмельницька, Максим Кривоніс і Ярема Вишневецький, Петро Могила і Раїна Могилянка, Іван Богун і Адам Кисіль, Іван Виговський і Матвій Лубенський...
Ігор Ходак. Із вступу до книги.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.