Есхіл » Прометей закутий (вид. 1949)
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Прометей закутий (вид. 1949)

П'єса
Розділ: Художня
Твір додано: 10.10.2016
Твір змінено: 15.06.2022
Завантажити: djvu (1.7 МБ) pdf див. (8.9 МБ)
Опис: Есхіл. Прометей закутий / переклад з грецької та коментарі Бориса Тена; вступна стаття і загальна редакція: О. І. Білецького. - К.: Мистецтво, 1949. - 191 с.

Як і про більшість старогрецьких поетів, про Есхіла ми знаємо небагато. Син Евфоріона, що походив з аристократичного роду Евпатрідів, Есхіл, афінянин, народився в 525 році до нової ери, почав драматургічну діяльність в 500 році, помер в 456—455, проживши 69 років, у Сіцілії. Йому приписувано щось із 80 п’єс, але до нас дійшло з них тільки сім. Три з них утворюють пов'язану єдністю сюжету трилогію («Орестейя»), єдину, що дійшла до нас, трагічну трилогію старогрецького театру. Інші, можливо, теж були частинами трилогії, але збереглись тільки як частини.
Написана в V столітті перед новою ерою, тобто понад двадцять століть тому, трагедія «Прометей закутий» Есхіла перекладена тепер на більшість мов світу. Але український переклад, що друкується нижче, є перший повний переклад за весь час існування української літератури. Це робить його подією в історії нашого засвоєння і критичної переробки спадщини минулих епох.
Зміст: [натисніть, щоб розгорнути]
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.