Дмитро Дорошенко » Нарис історії України. Том 1
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Нарис історії України. Том 1

Праця
Написано: 1932 року
Джерело: varnak.ueuo.com (fb2) / varnak.ueuo.com (rtf)
Розділ: Історична
Твір додано: 03.04.2011
Твір змінено: 03.04.2011
Завантажити: djvu (4.5 МБ) fb2.zip (403.5 КБ) rtf див. (4.3 МБ) rtf.zip (1.1 МБ)
Опис: Двотомник Дмитра Івановича Дорошенка — одного з найвизначніших істориків XX ст. — дає огляд історії України як процесу розвитку української державності. У книзі вміщено вичерпні історичні відомості практично про всіх гетьманів України. Чимало сторінок твору висвітлюють факти і події, які відсутні у роботах М. Грушевського, М. Аркаса, М. Костомарова та інших відомих українських істориків.

"Дмитро Іванович Дорошенко (1882-1951) був історик з Божої ласки. Традиція славного історичного роду, живий зв'язок із рідною землею, величезна ерудиція, глибоке знання історичного минулого своєї Батьківщини й віддана праця для її кращого майбутнього, блискучий талант професора й лектора і те, що Вячеслав Прокопович вважав за головну якість історика, — любов до рідного минулого, — все це щасливо збіглося в цій незвичайній людині й забезпечило їй видатне становище і в українській науці, і в українському національно-громадському житті першої половини нашого століття. Ледве-чи хто з сучасників Дорошенка був більше покликаний завершити те велике діло, яке було основним завданням
тогочасної української історіографії й якого вона не могла виконати в умовах поневоленої Батьківщини.

...Для нього історія України не кінчалася на Гетьманщині 18 століття, і в українській історії 19-20 століття він бачив не лише потік національно-культурного розвитку, а широку й повноводну течію економічного, політичного й культурного життя великої країни та її великого народу. Стара схема української історії наповнювалася новим і багатим змістом, і під пером великого історика з'явився нарис історії України від найдавніших часів до національно-визвольної революції 1917 року, втілений у бездоганну наукову форму. Українська історіографія має повне право вважати цей твір Дмитра Дорошенка за одне з великих своїх досягнень, значення якого далеко виходить за межі його доби."

Олександер Оглоблин (Вступне слово до "Нарису...")

Видавництво «Дніпрова хвиля» — Мюнхен, 1966; «Глобус» Київ 1992. Репринтне видання. Передрук з першого видання, що вийшло в УНІ у Варшаві 1933 року. Перше видання зредагував проф. Роман Смаль-Стоцький.
Пов'язані твори:
Богдан Хмельницький і Визвольна війна 1648–1654 рр. у «Нарисах історії України» Д.Дорошенка (авт. Віктор Гром, Валерій Цибульський) Наук. Стаття 1991
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.