Дмитро Донцов » Дві літератури нашої доби
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Дві літератури нашої доби

Праця
Написано: 1958 року
Джерело: toloka.hurtom.com
Розділ: Публіцистика
Твір додано: 14.05.2012
Твір змінено: 07.01.2013
Завантажити: djvu (6.6 МБ) pdf див. (17.4 МБ)
Опис: Страшніша від атомних бомб, від трусу, вогня і меча, — є пропасниця, яка стрясає ось вже кількадесять літ, в чим раз остріших нападах, — душевне і духове тіло Окціденту, а з ним і України.

„Коли людина зміняє своє основне наставлення до життя, то новий духовий напрямок виявляється насамперед в мистецькій і науковій творчості”, — писав Ортеґа-і-Ґассет. А перед ним читали ми у Ніцше, що „питання, до чого прикладається оцінка „гарне” в спільноті, це питання сили окремої одиниці і нації”. Глибінь цих слів побачить той, хто усвідомляє собі жахливий занепад мистецтва взагалі, а літератури зокрема в цілім Окціденті, якому дорівнює хіба подібний упадок літератури в Московщині та в ії імперії. Найяркішими виявами цього занепаду є, безперечно, постаті французької літератури: Золя, Пруст перед війною, а Сартр і (жидівка) Ф. Саган — після війни. Цей процес розкладу не оминув і нашої літератури.

Заналізувати найяскравіші вияви цього декадансу в українській літературі, від XIX віку, через большевицьких авторів, до наших днів, — поперше; протиставити тому процесові розкладу — авторів духового підйому і моральної регенерації — по друге; і по третє — накреслити високі завдання літератури та ії велитенську ролю в відродженню духа нації, — ось загальна мета, повязаних одною ідеєю, статей цеї книги.

З передмови автора до другого видання.

----

07.01.2013 додано наново зроблену книгу в кращій якості з Hurtom.com
Зміст: [натисніть, щоб розгорнути]
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.