Лукаш Донай
 
 

Лукаш Донай

(Łukasz Donaj)
Доктор (габілітований) наук, професор.
Польща
(поляк)


Лукаш Донай (пол. Łukasz Donaj) в 2000 році закінчив Інститут політичних наук і журналістики Познаньського державного університету ім. Адама Міцкевича зі ступенем магістра за спеціальністю «журналістика».

Вчений ступінь доктора гуманітарних наук в області наук про політику отримав у 2004 році (Політика безпеки незалежної України – ІПНіЖ УАМ), а у 2014 році – вчений ступінь габілітованого доктора гуманітарних наук в області наук про політику (Зумовленість, процес і результати трансформації на пострадянському просторі – Факультет політичних наук і журналістики УАМ).

З 2005 по 2009 рр. – доцент, заступник декана з стаціонарної освіти Кафедри міжнародних відносин і диломатії Вищої школи міжнародних відносин в Лодзі; з 2007 по 2009 рр. виконував обов'язки заступника директора лодзького відділу Польського товариства політичних наук. В 2009 – 2015 г. доцент факультету політичних наук і журналістики ПДУ ім. Адама Міцкевича; керівник другого рівня (ступеня) освіти на спеціальності «міжнародні відносини»; з 2015 року – професор Познаньського державного університету ім. Адама Міцкевича.

Автор/редактор 8 монографій і понад 100 статей та наукових рецензій (польською, англійською, російською, українською та казахською мовами); заступник секретаря редакції «Przegląd Strategiczny»; член редколегії: «PolitBook», «Youth. World. Politics», «Человеческий капитал», «Проблемы постсоветского пространства»,  «Refleksje»; співпрацює з (рецензент): «R/evolutions. Global Trends & Regional Issues», «Pogranicze. Polish  Borderland Studies», «Świat Idei i Polityki», «Wschód Europy. Studia Humanistyczno-Społeczne», «Przegląd Europejski», «Sensus Historiae. Studia interdyscyplinarne», «Colloquium», «International Studies. Interdisciplinary Political and Cultural Journal», «Środkowoeuropejskie Studia Polityczne» та «Civitas et Lex»; член Польської асоціації політичних наук, Польської асоціації міжнародних досліджень (з 2013 року директор познанського відділу), Консорціум наукових робіт для стратегічних досліджень, Центру європейських досліджень та освіти тощо.

Науковий керівник та рецензентр близько 600 дипломных робіт (магістерських і бакалаврських), а також семінарських робіт в області міжнародних відносин, європеїстики, політології, політології, журналістики і зв'язків з громадськістю, національної безпеки, державного управління.  Рецензент і член комсії з питань проведення докторантури і хабілітації.

У своїй науковій та викладацькій діяльності концентрується, перш за все, на питаннях безпеки, внутрішньо- та зовнішньополітичній ситуації України, свободи преси у пострадянських державах, політичній комунікації, а також політичного прогнозування.