Ева Доманська » Історія та сучасна гуманітаристика
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Історія та сучасна гуманітаристика

Праця
Написано: 2000 року
Розділ: Наукова
Твір додано: 14.06.2012
Твір змінено: 29.08.2016
Завантажити: pdf див. (940.1 КБ)
Опис: У своїй новій книжці відома польська дослідниця історіографії Ева Доманська простежує розвиток теорії знання про минуле від середини ХХ до початку ХХІ століття на тлі загальних змін у західній гуманітаристиці. Авторка не лише критично аналізує постмодерністський виклик історіописанню, але і розглядає становище історіографії після постмодернізму, простежуючи формування нової постгуманітарної парадигми в гуманітаристиці та соціальних науках. Звертаючи увагу на кризовий стан сучасної історіографії, пов’язаний із неспіввимірністю результатів досліджень із дійсністю, що змінюється, та суспільними очікуваннями, Доманська пропонує власний рецепт виходу з цієї ситуації: концепцію практичної методології, яка покликана повернути історії її традиційну привілейовану позицію в гуманітаристиці.
Для істориків, культурологів, антропологів, літературознавців, соціологів, політологів, а також усіх, хто цікавиться змінами у сучасній гуманітаристиці.

Доманська Е. Історія та сучасна гуманітаристика: дослідження з теорії знання про минуле / Ева Доманська; пер. з польськ. та англ. В. Склокіна; наук. ред. В. Склокін, С. Троян. – К.: Ніка-Центр, 2012. – 264 с.
ISBN 978-966-521-605-6
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.