Вадим Дядиченко » Нариси суспільно-політичного устрою Лівобережної України кінця XVII – початку XVIII ст.
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Нариси суспільно-політичного устрою Лівобережної України кінця XVII – початку XVIII ст.

Праця
Написано: 1959 року
Джерело: сам зробив
Розділ: Історична
Додав: balik2
Твір додано: 26.09.2013
Твір змінено: 26.09.2013
Завантажити: djvu (10.6 МБ) pdf див. (26.6 МБ)
Опис: В той час, як історія визвольної війни 1648—1654 pp. і возз’єднання України з Росією, антифеодальна боротьба селянських мас Лівобережної України, історія запорозького козацтва та багато інших проблем досліджені досить глибоко і всебічно, ряд питань ще залишається або зовсім не розробленими, або розробленими недостатньо. Це стосується насамперед проблеми соціально-економічного розвитку Лівобережної України в другій половині XVII—XVIII ст. Майже відсутні монографії з питань розвитку феодально-кріпосницьких відносин—зростання старшинського землеволодіння, визиску і покріпачення селянства, розвитку торгівлі і т.д.

В даній праці автор ставить перед собою такі завдання: 1. дати загальну характеристику соціально-економічного розвитку Лівобережної України в кінці XVII — на початку XVIII ст. 2. дати загальний нарис розвитку боротьби народних мас проти феодально-кріпосницького гніту в 1680—1720 pp. 3. Дослідити розвиток елементів української державності в кінці XVII — на початку XVIII ст. 4. Висвітлити систему права на Україні, організацію суду та судочинства. 5. Дослідити організацію військової справи на Лівобережній Україні.

Дядиченко В. А. Нариси суспільно-політичного устрою Лівобережної України кінця XVII – початку XVIII ст. – К.: Вид-во АН УРСР, 1959. – 532 с.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.