Петро Дяченко » Чорні запорожці. Спомини командира 1-го кінного полку Чорних запорожців Армії УНР
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Чорні запорожці. Спомини командира 1-го кінного полку Чорних запорожців Армії УНР

Спогади
Написано: 1959 року
Джерело: Читач Петро Власюк (fb2) / ex.ua (doc)
Розділ: Історична
Твір додано: 01.12.2010
Твір змінено: 08.12.2010
Завантажити: djvu (14.4 МБ) doc див. (6.4 МБ) doc.zip (4 МБ) fb2.zip (3.6 МБ)
Опис: У спогадах командира 1-го кінного полку Чорних запорожців Армії УНР Петра Дяченка розповідається про збройну боротьбу за Українську державу в 1918 — 1920 роках, зокрема боїна Чернігівщині та Харківщині, трагедію полковника Петра Болбочана, відступу Румунію і наступ із Заліщиків на Київ, звільнення столиці та втрату її, Перший зимовий похід Армії УНР, наступ восени 1920 року, відступ за Збруч та багато інших подій.
У спогадах Петра Дяченка переважають описи боїв проти більшовиків, махновців та денікінців.
Події відбуваються на території сучасних Вінницької, Дніпропетровської, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Тернопільської, Харківської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької та Чернігівської областей, а також у Румунії.
Рекомендовано Історичним клубом «Холодний Яр» для вивчення в середніх і вищих навчальних закладах України.
 
Відгуки читачів:
 
30.12.2010 • vitalis
При читанні спогади більше скидаються на неймовірні поетичні легенди про козаків та їх великі січі, безмірно прикрашені народною уявою — стрімкі атаки, розбиття переважаючого ворога, боротьба на смерть, жупани-оселедці тощо. Та скільки б все не скидалося на вигадки, полк Чорних запорожців таки дійсно свого часу був легендарним з'єднанням з козацькими традиціями й погордою смерті. Командир полку — Петро Дяченко — не менш унікальна постать в історії української зброї.
Читав книгу й душа тішилася, що українці не тільки універсали писали, а й завзято били москалів. Спогадів, подібних цим, які викликають яскраві емоції та збуджують в чоловікові романтизм війни, насправді дуже мало. Якщо «Холодний Яр» Горліса-Горського висвітлює героїку партизанського руху, то спогади Петра Дяченка — героїку регулярного війська. Книга просто повинна бути прочитаною.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.