Сергій Дегтярьов » Практика застосування покарань до цивільних чиновників Російської імперії наприкінці ХVIII – у першій половині ХІХ ст.
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Практика застосування покарань до цивільних чиновників Російської імперії наприкінці ХVIII – у першій половині ХІХ ст.

Стаття
Написано: 2016 року
Розділ: Історична
Твір додано: 17.04.2017
Твір змінено: 17.04.2017
Завантажити: pdf див. (464.6 КБ)
Опис: Сумський історико-архівний журнал. №XXVII. 2016


У статті вивчається практика застосування покарань щодо чиновників цивільних державних установ Російської імперії, у тому числі тих, що функціонували на українських землях наприкінці ХVIII – у першій половині ХІХ ст.

Зроблено висновки про те, що кількість службових порушень та зловживань у зазначених установах була дуже великою, але більшість винних чиновників часто уникали відповідальності за них або несли незначні покарання, що не відповідали ступеню провини. Автор вважає, що така ситуація є характерною і для сучасної бюрократичної системи України. Це негативно впливає на співпрацю різноманітних інститутів громадянського суспільства з органами державної влади та місцевого самоврядування. Так сталося, коли українські землі під владою Російської імперії остаточно втратили автономію в останній чверті ХVIIІ ст. і російська бюрократична система цілком витіснила українські управлінські практики.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.