Люко Дашвар » Мати все
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Мати все

Роман
Написано: 2010 року
Джерело: lib.rus.ec (fb2)
Розділ: Художня
Твір додано: 17.12.2010
Твір змінено: 15.04.2024
Завантажити: fb2.zip (772.9 КБ)
Опис: Назва «Мати все», як і назви усіх книжок Дашвар, що побудовані на грі слів, мають неперевершену властивість з ювелірною точністю передавати захований у сюжетні лінії зміст. В основу роману письменниця поклала реальну життєву історію, яку колись побачила на одеському пляжі і в якій, переконана письменниця, багато людей побачать своє власне невигадане життя.

Історія професорської доньки у якої було все: турботлива мама, коханий чоловік, гарна квартира, вдосталь грошей – ідеальне життя. Але як всі прекрасно знають – «багаті теж плачуть». Підступ і брехня – ось на чому «авторитарна» мати побудувала родинну ідилію.

Все життя Іветта присвятила хворому синові Платону. Старша дочка Ліда змушена, як і мати, доглядати за братом, жертвуючи всім. А мати вирішила купити сину живу ляльку, яка б задовольняла природні потреби юнака. Так у родині з’явилася Рая, і… Світло однієї любові розігнало морок іншої.

Саме тепер Ліда дізналася, що Платон і сільське дівча не єдині маріонетки в руках Іветти!
 
Відгуки читачів:
 
06.09.2014 • tatna
дуже подобається. як і всі решта - глибокий, психологічний.
05.01.2014 • Marusya
Оце так твір! Для мене цей роман - зразок якісної сучасної прози. Нестандартний сюжет, добре виписані герої, несподівані повороти, неоднозначність... бо не дає готових кліше, за якими можна визначити, хто "добрий", а хто "злий". Звідси неабияка реалістичність історії. Чудово!
15.02.2012 • ksanka
Перший твір Дашвар, який я прочитала. Враження? Звичайно, сподобався, книга під час читання тримає в напрузі. І я була задоволена фіналом, особливо [спойлери не рекомендуються - адмін]. Проте роман можна читати, як на мене, один раз.
27.06.2011 • emerytka
Твір читається легко. Але викликае суперечливі почуття.Розуміеш , що нема в житті двох кольорів.Чорний та білий.Важко бути судею.В кожного героя своя правда.І своя гамма почутів. Хто правий хто ні.Кому судити.Твір гарний.
21.04.2011 • vitalis
Цікавий і добряче закручений сюжет. Прекрасно вималювані образи хатньої робітниці, Платона, непогані образи Сергія і Ліди. За образ матері я б поставив 4/10 балів — не дотягує до інших, дуже провінційно описано. Загалом перші 2/3 роману, через надмірну кількість словесного мотлоху та побутових описів, скидаються на графоманство. Крім того, неприємно вразив рівень опису багатств — відверто колгоспний, розрахований на те, щоб справити надмірне враження блиском брязкалець. Є абсолютно нереалістичні ляпи по тексту (напр., розкидання матусею грошима, довіреність підписується при адвокаті тощо). Вирок: роман можна прочитати, але не більше одного разу, та й то якщо немає кращої альтернативи.
21.04.2011 • Insha
о, а цей роман - вершина попередніх, як по-моєму. безкомпромісно, реалістично і в одночас химерно...
19.03.2011 • umka
Роман викликає різні емоції: співчуття, ненависть, огиду, насолоду... Він не залишає читача байдужим.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.