Інна Чуйко » Громадська та парламентська діяльність Євгена Олесницького (1860-1917 pp.)
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Громадська та парламентська діяльність Євгена Олесницького (1860-1917 pp.)

Дисертація
Написано: 2007 року
Розділ: Історична
Додав: balik2
Твір додано: 09.09.2016
Твір змінено: 11.11.2023
Завантажити: pdf див. (1.4 МБ)
Опис: АНОТАЦІЯ Чуйко І.С. Громадська та парламентська діяльність Євгена Олесницького (1860-1917 pp.). Рукопис. Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук за спеціальністю 07.00.01 - Історія України. - Інститут українознавства ім. І.Крип'якевича НАН України. - Львів, 2007.

Простежено формування та еволюцію світоглядних позицій відомого українського громадсько-політичного діяча, економіста, адвоката, політика кінця XIX - початку XX ст. Є.Олесницького. Проаналізовано професійну, редакторсько-видавничу і журналістську роботу. Показано культурно-просвітню та економічну діяльність у товариствах "Просвіта" і "Сільський господар", внесок у розвиток українського кооперативного руху Східної Галичини. Кваліфікований адвокат, професійний економіст і кооператор значну увагу приділяв політичній та парламентській праці у Галицькому сеймі, австрійському парламенті, Українській національно-демократичній партії, Загальній Українській Раді. Документально доведено, що діяльність Є.Олесницького як провідного політика Східної Галичини відповідала культурним, господарським, політичним та національним прагненням українців.

Ключові слова: Євген Олесницький, громадсько-політична та парламентська діяльність, Галицький сейм, австрійський парламент, кооперативний рух.
Зміст: [натисніть, щоб розгорнути]
Пов'язані автори:
Олесницький Євген
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.