Василь Биков » Ходільці (збірка)
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Ходільці (збірка)

Оповідання
Джерело: hurtom.com
Розділ: Художня
Додав: vovaniko
Твір додано: 07.02.2013
Твір змінено: 07.02.2013
Завантажити: doc див. (1.4 МБ) doc.zip (933.5 КБ) fb2.zip (542.9 КБ) pdf див. (4.2 МБ)
Опис: "Ходільці" ("Пахаджане") - остання книга художніх творів класика білоруської літератури Василя Бикава. Жанр означено автором як "приповістки" - притчі, короткі й повчальні казки для дорослих.
Василь Бикав народився 1924 року в місті Бички Ушацького району Вітебської області. Навчався на скульптурному відділенні Вітебського художнього училища, закінчив Саратовське піхотне училище. Пройшов дорогами війни, подіям якої присвячена велика частина його прози.
Вперше твори Василя Бикава було опубліковано в 1947 році. Безкомпромісність письменника стала причиною нападок радянської критики. У 1980 році Бикав отримав звання народного письменника Білорусі. Василь Бикав гаряче вітав здобуття Білоруссю незалежності і був одним з діячів білоруської культури які виступали проти русифікації. Середина 90-х ніби повернула його в радянські часи, посилилися заборони й цензура на вихід нових творів, через це погіршилося здоров'я, і письменник був змушений емігрувати до Чехії. Василь Бикав завжди відкрито критикував режим Лукашенка.
Помер Василь Бикав 22 червня 2003 року у Боровлянах, під Мінськом. При похованні його труна була накрита біло-червоним національним білоруським прапором.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.