Марина Будзар » «Ми виїхали з Сокиринців…»: тревелоги родини Ґалаґанів
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

«Ми виїхали з Сокиринців…»: тревелоги родини Ґалаґанів

Праця
Написано: 2019 року
Розділ: Історична
Додав: balik2
Твір додано: 09.09.2019
Твір змінено: 09.09.2019
Завантажити: pdf див. (16,7 МБ)
Опис: «Ми виїхали з Сокиринців…»: тревелоги родини Ґалаґанів: документальна монографія / упорядники: Марина Будзар, Євген Ковальов; за редакцією д.і.н., професора Ірини Колесник. – К.: StreamArLine, 2019. – 516 с. – («З Ґалаґанівського архіву»).

Видання є продовженням проекту публікації документів з архіву родини Ґалаґанів – однієї з найпомітніших серед української еліти XVIII–XIX ст. Книга містить тревелоги (описи мандрів) – щоденники та листи, написані під час подорожей Ґалаґанів до Західної Європи у 40 х – 60 х рр. XIX ст. Авторами цих текстів є Григорій Ґалаґан (1819–1888), його мати Катерина Василівна, уроджена графиня Гудович (1785–1868), дружина Катерина Василівна (1826–1897), уроджена Кочубей, син – Павло (1853–1869), а також наставник Григорія, близький друг його родини, Федір Чижов (1811–1877). Тексти, які у часі охоплюють 25 років, а у просторі – обшири від Дніпра до Атлантики, скомпоновано так, що через них оприявнюється мінливий світ середини XIX ст. у сприйнятті трьох поколінь однієї родини. У цих документах відтворено стиль життя, культурні уподобання тогочасного українського панства, важлива для нього соціально-економічна та політична проблематика, що уможливлює глибше розуміння значущості цієї спільноти в українській історії XIX ст.

Для науковців-гуманітаріїв, дослідників соціокультурної історії України та всіх небайдужих до вітчизняної історико-культурної спадщини.
Зміст: [натисніть, щоб розгорнути]
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.