Михайло Брайчевський » Вибране. Том 2. Хозарія і Русь. Аскольд — цар київський
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Вибране. Том 2. Хозарія і Русь. Аскольд — цар київський

Праця
Написано: 2009 року
Розділ: Історична
Додав: balik2
Твір додано: 08.09.2012
Твір змінено: 08.09.2012
Завантажити: djvu (14 МБ)
Опис: Монографії, що увійшли до 2-го тому “Вибране” М. Брайчевського, висвітлюють близькі за часом події переддержавного періоду історії східних слов’ян та їхніх сусідів, а також періоду Русі початкової, яку автор називає Аскольдовою Руссю.

У першому творі — “Хозарія і Русь” — докладно простежено процес виникнення хозарського політичного організму, аналізується етнічний склад цього утворення, характеризуються племена та народи, які увійшли до Хозарського каганату. Значне місце відведено і з’ясуванню характеру контактів хозар і Русі початкової.

Ще ретельніше питання взаємин Аскольдової Русі з сусідами досліджується у другому творі, який органічно доповнює перший. Читач довідається з нього про походи Аскольда на Візантію та перші договори з греками, про його великі діяння у сфері політики, економіки, культури й релігії, що увінчалися прийняттям царського титулу “каган”. Переконливо доведено автором, що саме за правління Аскольда сталося перше хрещення Русі та почалося літописання.

Обидва твори друкуються вперше. Додатком до другого з них подається текст “Літопису Аскольда”, виданого окремою книжкою в 2001 p., разом із післямовою М. Брайчевського та складеною ним картою Аскольдової Русі. Для художнього оформлення тому використано малюнки автора.
Зміст: [натисніть, щоб розгорнути]
Пов'язані твори:
«Хозарія і Русь» Михайла Брайчевського (авт. Олексій Комар) Істор. Рецензія
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.