Геннадій Боряк » Книга Київського підкоморського суду (1584–1644)
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Книга Київського підкоморського суду (1584–1644)

Документ
Написано: 1991 року
Розділ: Історична
Твір додано: 11.04.2019
Твір змінено: 30.04.2019
Завантажити: pdf див. (21 МБ)
Опис: Книга Київського підкоморського суду (1584–1644). / Упорядники: Г. В. Боряк, Т. Ю. Гирич, Л. 3. Гісцова, В. М. Кравченко, В. В. Німчук, Г. С. Сергійчук, В. В. Страшко, Н. М. Яковенко. — Київ, 1991. — 344 с. (Інститут мовознавства ім. О. О. Потебні АН України; Археографічна комісія АН України; Інститут історії АН України; Центральний державний історичний архів України у м. Києві).

У публікації подано повний текст важливої пам’ятки староукраїнської ділової мови кінця XVI – першої половини XVII ст. – актової книги Київського підкоморського суду. Вона дає багатий і різноманітний матеріал для характеристики суспільних правових відносин і побуту українського народу. Разом з особливостями ділової мови відображена жива розмовна лексика, зафіксована в польових записах протоколів опитування свідків та учасників межувань. Засвідчена в книзі мікротопонімічна і гідронімічна номенклатура відкриває значні можливості для ономастичних досліджень. До тексту додається передмова, покажчики, словники застарілих слів і юридичних термінів, а також складена за матеріалами пам’ятки карта Київського воєводства на рубежі XVI–XVII ст.

Для науковців-мовознавців, етимологів, істориків, юристів, етнографів, географів і всіх, хто цікавиться вітчизняною історією.

ISBN 5-12-002494-7.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.