Олесь Бердник » Чаша Амріти
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Чаша Амріти

Роман
Написано: 1968 року
Джерело: р/к е-бібліотеки «Чарівний жираф» (txt) / lib.rus.ec (fb2)
Розділ: Художня
Твір додано: 30.10.2007
Твір змінено: 01.05.2014
Завантажити: doc див. (1.1 МБ) doc.zip (292.1 КБ) fb2.zip (259.3 КБ) pdf див. (685.3 КБ) txt див. (715.1 КБ) txt.zip (208.8 КБ)
Опис: Український астрофізик Михайло Сагайдак, індійський біолог Свамі Рішідева, американський астронавт Гаррі Соун... Вони здружилися ще у фашистському концтаборі, звідки молодим солдатам союзних військ пощастило майже чудом втекти.
Повоєнні роки не затьмарили, не похитнули давньої дружби. Гаррі готується до польоту на Місяць, Михайло розкриває таємниці далеких галактик, Свамі вивчає складність людської психіки. Але поряд з вершинами наукових досягнень часто діють прірви розпачу й зневіри. Тільки в титанічній боротьбі духу і серця можна відшукати ясну путь до невмирущих цінностей правди та любові.
Феєричний роман «Чаша Амріти» Олеся Бердника торкається важливих питань етики, таємниць буття.
 
Відгуки читачів:
 
19.08.2012 • hnatt
Один з найвідоміших творів Олеся Бердника — роман «Чаша Амріти» — розповідає про людину, яка, погрузши в щоденній рутині, зрештою віднаходить сенс життя у служінні іншим. У виразних персонажах ми впізнаємо своє оточення: у приземлених та негативних — можливо себе та тих, чию компанію розділяємо неохоче, у позитивних — якими ми повинні бути самі та кого хочемо бачити навколо себе. Роман сповнений філософських роздумів про життя, Всесвіт та людську несправедливість. Це загальна риса творів Олеся Бердника. Але його філософія — це не кабінетна професорська наука, а проста мудрість хлібороба чи пастуха, нерозривно пов’язаного з природою.

Більше тут: http://hkhm.blogspot.com/2012/08/blog-post_17.html
10.10.2010 • Rixter
З величезною насолодою ще раз перечитав твір Бердника. Щось у думках автора є близьким. Напевне віра у щасливе майбутнє людства, незважаючи на його кризові періоди, віра у його здатність відродитися і піднятися до нових щаблів розвитку. Загалом мало схоже на звичну радянську фантастику.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.