Бенно Фелькнер » Долина Гнівного потоку
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Долина Гнівного потоку

Повість
Написано: 1957 року
Джерело: publ.lib.ru
Розділ: Пригоди
Твір додано: 30.04.2009
Твір змінено: 18.12.2009
Завантажити: doc див. (2.8 МБ) doc.zip (1.7 МБ) fb2.zip (1.3 МБ)
Опис: Бенно Фелькнер - відомий сучасний німецький письменник, твори якого популярні не тільки на його батьківщині, в Німецькій Демократичній Республіці, а й далеко за її межами. Син робітника, він ще юнаком став на шлях революційної боротьби і відтоді все своє життя присвятив служінню високим ідеалам. Активний учасник революційних подій 1918 року, Фелькнер зазнав ув'язнення, але втік із тюрми і потім довгі роки поневірявся по чужих краях. Жив у Данії, Швеції, Голландії, США, весь час перебуваючи в гущі робітничого класу. Згодом повернувся до Німеччини, щоб узяти участь у підпільній боротьбі німецької Комуністичної партії проти фашизму. Після закінчення другої світової війни Фелькнер до 1950 року працював на партійній роботі в НДР.
Літературну діяльність письменник почав у 30-ті роки. Він автор багатьох романів, повістей та оповідань. За роман «Люди з Карвенбруха» Фелькнер був удостоєний найвищої літературної відзнаки НДР - Національної премії.
У пригодницькій повісті «Долина Гнівного потоку» письменник з сучасних позицій розкриває класичну тему золотошукацтва, «золотої лихоманки», що в другій половині минулого століття охопила Америку і луною прокотилася по цілому світі. Змальовуючи тяжку працю золотошукачів, показуючи, як господарі великого синдикату та інші шахраї, вдаючись до підступу, пограбування і вбивства, привласнюють ту працю, автор викриває вовчі закони буржуазного світу.
 
Відгуки читачів:
 
13.09.2009 • Rixter
Твір просто унікальний. Надрукований у радянські часи, але не просто зображує побут золотошукачів і не лише викриває вовчі закони буржуазного світу. Перед нами захоплююча пригодницька книга з карколомним сюжетом. Прекрасно виписані головні образи,несподівані фабульні ходи. Книга схожа на романи Ламура, але коли вона була надрукована про них ніхто ще не чув. Трохи примітивно (як завжди у вестернах) відображено стосунки зі слабкою статтю, але це хвороба не твору, а жанру. Варто читати тим, хто любить пригоди і книги про справжніх чоловіків.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.