Лаймен Френк Баум » Життя та пригоди Санта-Клауса
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Життя та пригоди Санта-Клауса

Повість
Написано: 1902 року
Джерело: chtyvo.org.ua
Розділ: Дитяча
Твір додано: 01.04.2014
Твір змінено: 01.04.2014
Завантажити: djvu (12.5 МБ)
Опис: Ця дивовижна різдвяна книга з'явилася друком у 1902 році. Вперше читали її діти, котрі були ровесниками наших прабабусь. І ось через 100 із хвостиком років вона прийшла до української малечі. Про що ж у ній йдеться? Звичайно, про Санта-Клауса і його подарунки, про різдвяні дива та про багато-багато інших цікавинок. Ставши автором цілої низки повістей про чарівну Країну Оз, американський письменник Ліман Френк Баум (1856-1919), сам того не бажаючи, затьмарив сяйвом «озівського» циклу все, що туди не ввійшло. Це сяйво виявилося настільки яскравим, навіть сліпучим, що може скластися хибне враження, нібито інші твори цього автора не настільки яскраві і не такі вигадливі, як повісті про пригоди канзаської дівчинки та її друзів. А це зовсім не так, і перед вами — чудова нагода пересвідчитись у цьому. Особливої уваги з «позаозівських» творів Баума заслуговує чудова казкова повість «Життя та пригоди Санта-Клауса».
 
Відгуки читачів:
 
13.02.2021 • Волод
Важкувата книга. І не лише мегабайтами. Занадто дитяча(?), занадто солодкава... У Віктора Близнеця, Астрід Ліндгрен і Христини Нестлінгер -- кращі книги. З глибшим змістом.
З сантової книги: "Проте в кожної людини є мета — залишити цей світ після себе так чи інакше трохи кращим, ніж він був до неї."
Ага... То це тому люди завалюють світ сміттям і жеруть Землю майже вдвічі швидше, аніж вона здатна відновлюватись...?
От, з інету: "29 липня – Всесвітній день екологічного боргу: людство вичерпало річний запас ресурсів
29 липня потреби людства в екологічних ресурсах перевищили обсяги, які Земля може відтворити протягом року, повідомляє організація Global Footprint Network. Цього року День екологічного боргу настав на три дні раніше, ніж 2018-го – тоді річний запас ресурсів вичерпався 1 серпня."
На 35стор -- якийсь нездоровий колгосп...
Ще цікава інфо у книзі на сторінці 36 – про вже дорослого Клауса, що ходив селами і дружив з дітьми. Тобто, ще століття тому так можна було!?
Бо нині мало хто так ризикне. Бабченко писав, що десь у Скадинавії проводили експеримент. Слабо вдягнену дитину лишили десь на зупинці. В мороз... Чоловіки навіть не пробували підходити. Бо педофілія ж усюди. "Хай краще замерзне..." Лише жінки ще наважилися так ризикувати. Але х.з. чи надовго це. Мабуть, до першої серії скандалів про "жінок-педофілок"...
На 50 -- якийсь надто вже лютий комуніст з Клауса вийшов...
І ода споживацтву на останніх сторінках. Таке...
Значно краща книга, хоч і схожа (там теж є війна добра і зла, але не настільки іграшкова) -- "Земля Світлячків" Віктора Близнеця.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.