Оноре де Бальзак » Ісус Христос у Фландрії
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Ісус Христос у Фландрії

Оповідання
Написано: 1831 року
Розділ: Художня
Твір додано: 22.07.2012
Твір змінено: 22.07.2012
Завантажити: epub (24.2 КБ)
Опис: Написане на початку 30-х рр., це оповідання вийшло в світ 1831 р. в першому виданні «Філософських романів і оповідань». У 1836 р. Бальзак включив його у «Філософські етюди». В першому виданні «Людської комедії» воно ввійшло до першого тому «Філософських етюдів», опублікованого в 1845 р.

В основу оповідання покладено біблійну притчу, і воно має чітко виражену притчеву організацію та змістову універсальність. Добро і зло, чесноти і пороки в ньому унаочнено розмежовані, причому моральні полюси художнього простору цілком збігаються з полюсами соціальними. Світ багатства й знатності — це водночас світ егоїзму й аморальності, з бідністю і простотою поєднуються доброта, людяність, віра. Люди, що опинилися на паромі в бурю, представляють різні класи й соціальні групи, а всі вони разом символізують суспільство, його контрасти і його структуру. З характерною для притчі прямолінійністю виражена в оповіданні дидактична ідея. Як і біблійні пророки, Бальзак рішуче стає на бік бідних та смиренних і не без патетики осуджує багатих та знатних.

Наявна в оповіданні й специфічна для циклу філософсько-наукова ідея, в наміри письменника входило також показати дійову силу віри та душевного настрою людини.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.