Іван Багряний » Морітурі
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Морітурі

Повість
Написано: 1947 року
Розділ: Художня
Твір додано: 11.01.2013
Твір змінено: 31.03.2016
Завантажити: doc див. (2 МБ) doc.zip (222.4 КБ) pdf див. (23.7 МБ)
Опис: Представлено повість про трагічну долю в'язнів сталінських тюрем, написану українським поетом, прозаїком, публіцистом, політичним діячем, що зазнав сталінських репресій, Іваном Багряним (справж. – Іван Лозов'ягін; 1906–1962). Творчість письменника, на жаль, малознана на батьківщині. Драматичну повість «Морітурі», датовану 1947 роком і опубліковану в емігрантському видавництві «Прометей», відносять до автобіографічних творів тюремно-гулагівської тематики. Цей твір вважають чернеткою до роману «Сад Гетсиманський».

Багряний І. Морітурі: [драм. повість] / Іва Багряний. — [Б. м.]: Прометей, [19–?]. — 125, [1] с. — (Бібліотека новітньої літератури).
 
Відгуки читачів:
 
04.10.2015 • udi-udi
Ця п'єса досить схожа на настроєм та думками з відомим романом автора "Сад Гетсиманський". Знову ж тема застінків НКВС, знову різноманітні в'язні зі своїми низькими, високими, просто людськими мотивами та бажаннями. Звісно серед персонажів надзвичайно багато страху, ненависті, зради. Знову відчайдушні спроби супротиву бездумній системі. Цей твір можна рекомендувати як доповнення до "Саду...", в якому більше релігійно-філософських мотивів та історико-філософських роздумів.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.