Іван Багряний » Людина біжить над прірвою
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Людина біжить над прірвою

Роман
Написано: 1949 року
Розділ: Художня
Твір додано: 12.10.2007
Твір змінено: 08.12.2012
Завантажити: djvu (8.1 МБ) fb2.zip (481.3 КБ) pdf див. (18 МБ) rtf див. (3.1 МБ) rtf.zip (728.3 КБ) txt див. (1.1 МБ) txt.zip (326.9 КБ)
Опис: У вступному слові «Невгасна віра в людину» до редагованого ним видання цього твору Василь Гришко обгрунтує домінуючу тему-ідею доробку І. Багряного — «тріумф людської гідності на іспиті людини в межовій ситуації боротьби й страждань серед нелюдськості підневільної дійсності», а всі його романи визначить як «твори про позитивного героя в негативній дійсності, про героя в справжньому розумінні героїчного, як велично-людського протиставлення силам пануючого зла».

Людиною, яка біжить над прірвою, йде «по лінії найбільшого опору», в цьому романі виступає знову молодий українець Максим Колот, який у воєнний 1943 рік опиняється між життям і смертю, тобто між двома смертями, між двома воюючими арміями. Ці фронти — фашистський і радянський — мовби сталеві лещата, захоплюють у своє немилосердно стискуюче коло піщинку на полі жорстокої історії, намагаючись її стерти з лиця життя, а вона підхоплюється, зривається силою своєї віри в незнищенність свого маленького, але власного «я» і перемагає. Бо сповідує витворений нею самою псалом одвічному сенсові людського життя на землі: «Я буду вмирати, та, поки маю дихання в мені, я буду змагатись і буду квапитись хапати іскри сонця, відбитого в людських очах, я буду з тугою вчитись тайни самому запалювати їх, шукаючи в тих,іскрах дороги з чорної прірви в безсмертя…».

----

08.12.2012 додано djvu файл видання:
Багряний Іван Павлович. Людина біжить над прірвою: для ст. шк. віку — К. : Школа, 2009. — 320с. — (Серія Шкільна хрестоматія). — Бібліогр.: с. 319. — ISBN 978-966-339-840-2
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.