Олена Бачинська » Османсько-турецькі документи про службу задунайського козацтва під час російсько-турецької війни 1806–1812 рр.
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Османсько-турецькі документи про службу задунайського козацтва під час російсько-турецької війни 1806–1812 рр.

Стаття
Розділ: Наукова
Твір додано: 21.03.2023
Твір змінено: 21.03.2023
Завантажити: pdf див. (279.5 КБ)
Опис: Чорноморська минувшина: записки Відділу історії козацтва на півдні України: збірка наукових праць. – Одеса, 2021. – Випуск 16.


До уваги читачів вперше пропонуються переклади анотацій османсько-турецьких документів, що містять інформацію про службу задунайських козаків в Османській імперії під час російсько-турецької війни 1806–1812 рр. та зберігаються в Урядовому османському архіві м. Стамбул (Туреччина) (Başbakanlık Devlet Osmanlı Arşivi). Документи мають значний інформаційний потенціал і потребують подальшого перекладу. Проте, навіть, переклади анотацій дозволяють вперше визначити та доповнити різні аспекти служби козаків під час російсько-турецької війни. З’ясовано, що документи можна поділити на декілька тематичних груп. Зокрема, одна з них свідчить про службу козаків у фортеці Браїла та її оборону під керівництвом назира Ахмед паші, надана також характеристика служби самого назира; значна група документів інформує про фінансову складову служби козаків; ще одна група визначає, що задунайські козаки брали участь в боротьбі з противниками реформ султана Махмуда ІІ, у зв’язку з чим вони перебували у Стамбулі та Багдаді.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.