Чингіз Айтматов » Повісті гір і степів (збірка)
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Повісті гір і степів (збірка)

Повість
Джерело: https://toloka.to
Розділ: Художня
Твір додано: 31.12.2023
Твір змінено: 05.01.2024
Завантажити: djvu (4.4 МБ)
Опис: У 1958 році вийшла друком перша повість автора "Джаміля" («Жамийла»), яка принесла Айтматову світове визнання і справила значний вплив на всю киргизьку літературу.

Попри зовнішню сюжетну нескладність «Джамілі», повість стала явищем глибоко новаторським для всієї киргизької літератури насамперед у плані морально-ціннісних орієнтацій, у плані вибору між свободою і несвободою, аїлом і Землею. Водночас вже у «Джамілі» проявилася головна особливість прози Айтматова: поєднання напруженого драматизму при змалюванні характерів і ситуацій з ліричним ладом в описі природи та звичаїв народу, складна проблематика і неоднозначне вирішення поставлених проблем.

Усе сказане вище стосується і наступних повістей Айтматова: «Тополенька моя в червоній косинці» (1961), «Перший учитель»(1959), «Верблюже око» (1961), які склали представлену тут збірку «Повісті гір і степів» (1962). У цих творах йдеться про складні психологічні та життєві колізії, які відбуваються в житті звичайних сільських людей під час їхнього зіткнення з новою реальністю.
Зміст: [натисніть, щоб розгорнути]
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.