Хата

Чтиво — це вільна онлайн-бібліотека україномовної літератури. Докладніше про можливості читайте на відповідній сторінці довідки. Дізнайтеся також навіщо потрібна реєстрація. Дослідження радимо починати з теки авторів. Бажаєте додати твір до бібліотеки? Ознайомтеся з інструкцією.


Нові надходження
Новини сайту Останні відгуки
Е-бібліотека «Чтиво» задумувалася і весь час працювала як некомерційний проект з метою поширення українських текстів, які тривалий час було важко віднаходити серед засилля переважно російськомовних, а невеликі наклади та майже виключно паперова форма ускладнювали їх пошук. За цей час у бібліотеці було накопичено багато текстів українською, тексти українських класиків іноземними мовами, а також твори на теми українознавства та історії України, в тому числі рідкісних та унікальних. Значна кількість найменувань додавалася самими авторами, перекладачами, укладачами тощо.
На запити авторів (перекладачів, укладачів, ілюстраторів тощо) та інших правовласників ми завжди вилучали твори з доступу. Вочевидь, прохання до «не авторів» надавати підтвердження прав на твір було надмірним і завдавало додаткового клопоту видавцям.

За час, що минув, українські видавництва значно наростили як наклади, так і асортимент найменувань і більшість світових цікавинок доступні українською. Разом з тим, суттєво розширився асотримент електронних книг у продажу, а також розвиваються послуги з платних електронних бібліотек. Заслуговують на велику повагу також неодноразові акції окремих видавництв з продажу електронних книг за символічну плату. Недавнє рішення на державному рівні про заборону ввезення російських і білоруських книг також має сприяти ще більшому поширенню українських книг для широкого загалу.

Ми розуміємо, що на даний момент, через війну та загальний економічний спад, видавці перебувають не в найкращій ситуації, а підтримання роботи видавництв, підготовка та видання нових видань вимагає коштів. Ми не можемо забезпечити вилучення творів з всього Інтернету, але можемо вилучити їх з доступу в Чтиві. І сподіваємося, що це допоможе виданням стати більш комерційно успішними, а видавництвам продовжувати працювати над новими виданнями і почуватися краще.

Зважаючи на все це ми вирішили кардинально змінити свій підхід до перевірки авторських прав на твори - зробити перевірку ретельнішою на етапі додавання твору та набагато менш ретельною на етапі вилучення, а саме:
- комерційні книги після 2014 року видання не будуть викладатися у бібліотеці, крім випадків їх додавання авторами, перекладачами, укладачами тощо або якщо вони офіційно публічно доступні;
- усі видання, права на які належать видавництвам (на твір, переклад, макет тощо) і були видані або плануються до видання, за зверненнями таких видавництв будуть вилучатися з Чтива без додаткових умов;
- як і раніше, на запити авторів, перекладачів, ілюстраторів тощо будуть вилучатися їхні твори;
- при виявленні комерційних видань після 2018 року, вони будуть вилучатися.

Ми сподіваємося, що такі зміни підуть на користь українському книговидавництву і, водночас, не завдадуть надмірного клопоту читачам.

-Чтиво

Для зручного знаходження надзвичайно актуальних під час війни навчальних та довідкових матеріалів з військової справи та цивільного захисту в бібліотеці виділено окремих «авторів» військова справа, Збройні сили України та Міністерство оборони України. На цих сторінках буде викладатися основна маса видань, що стосуються військової тактики, стратегії, тактичної медицини, а також рекомендації цивільному населенню з поводження у надзвичайних ситуаціях воєнного стану.

Наполегливо рекомендуємо матеріали до прочитання та практичного застосування.
Друзі, сьогодні у нас відбувся технічний збій, внаслідок якого нам довелося відновлювати сайт з резервної копії від 23 серпня.

Всі реєстрації нових рахунків, зміни паролів, нові твори та відгуки було втрачено. Перепрошуємо!

Просимо наших наповнювачів наново спробувати додати твори.

Дорогі читачі, останнім часом нам всім бракує часу на щось хороше. Попри те, сподіваємося, що ви знаходите трохи часу на читання.

Маємо деякі справи до нашої Перемоги, тому немає можливості адмініструвати Чтиво як слід. Але намагаємося зробити все, щоб е-бібліотека безперебійно працювала.

Дякуємо усім тим, хто зараз захищає Україну від московської нечисті зі зброєю в руках, а також тим, хто іншим чином наближає нашу Перемогу.

Христос воскрес!
Воскресне Маріуполь!

Слава Україні!
Героям слава!
На цій сторінці е-бібліотеки «Чтиво» ми виклали підбірку 100 знакових романів і повістей українською мовою, яка була сформована українськими авторами (ПЕН-клубом) і презентована у рамках 28-го BookForum (2021) у Львові.
У Чтиві не представлені лише 5 творів та 1 автор з цього списку. Найбільше дивує відсутність твору «Дикий мед» (1963) Л. Первомайського.
Сьогодні, 12.08.2021, у нас чергова «кругла цифра» — 20 000 авторів та перекладачів у теці Чтива.
Ми до цього йшли довгих 16 років і 2 дні. Хочеться подякувати усім, хто долучився до цього результату — наповнювачам, меценатам і просто читачам.
Рухаємося далі й очікуємо невдовзі на 60-тисячний твір!

 

Читачам. Кому сподобалась ця серія прошу підтримати наші видавництва і придбати ті книги з серії які вже є українською мовою. Бажаю всім насолодитися книгою як...
Читачам. Кому сподобалась ця серія прошу підтримати наші видавництва і придбати ті книги з серії які вже є українською мовою. Всім гарного читання))
Модератору Змініть назву на "Експансія:Війна Калібана 2" , так зрозуміла яка серія і номер книги.
Модератору. Змініть назву на "Експансія:Левіатан прокидається 1" , так зрозуміла яка серія і номер книги.
Модератору. Змініть назву на "Легіон пам'яті: Необхідна Безодня 3.5 " це короткі повісті зібрані в одну книгу вони відбуваються до початку серії Експансія...
22.07.2024 • svistuniv до Боги ризику
Модератору. Змініть назву на "Легіон пам'яті:Боги ризику 2.5 " це короткі повісті зібрані в одну книгу вони відбуваються до початку серії Експансія під час...
Модератору. Змініть назву на "Легіон пам'яті:М'ясник станції Андерсон 0.5 " це короткі повісті зібрані в одну книгу вони відбуваються до початку серії...
22.07.2024 • svistuniv до Відплив
Там опечатка "Легіон пам'яті: Відплив 0.3"
22.07.2024 • svistuniv до Відплив
Модератору. Змініть назву на "Легіон пам'яті: Відпрлив 0.3" це короткі повісті зібрані в одну книгу вони відбуваються до початку серії Експансія під час і...
22.07.2024 • svistuniv до Двигун
Модератору. Змініть назву на "Легіон пам'яті: Двигун 0.1" це короткі повісті зібрані в одну книгу вони відбуваються до початку серії Експансія під час і...
22.07.2024 • svistuniv до Ігри Немезіди
Модератору. Змініть назву на "Експансія: Ігри Немезіди 5" тут вказана серія та порядковий номер книги в серії
Модератору. Змініть назву на " Експансія: Попіл Вавілону 6" що б люди розуміли яка по рахунку книга з серії.
Заслуговує на увагу та подяку автору за титанічну працю. Однак є деякі технічні помилки при публікації.
Заслуговує на увагу та подяку автору за велику працю. Однак є деякі технічні помилки при публікації.
Одне з видань на яке давно очікувало українське суспільство. Т.1. Вміщує початковий період історії релігій. Автор оцінює та описує різні ранні форми релігій -...

 

» Всі відгуки