Новини сайту
Сторінки:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

У «Чтива» черговий невеличкий ювілей. Менш, ніж за три місяці бібліотека поповнилася на 1000 найменувань і загальний обсяг тепер складає 3000 творів, які написали та переклали 1163 автори та перекладачі. Сумарний розмір схрону файлів сягнув понад 1,6 ГБ.

3000 творів 1163 авторів обсягом понад 1,6 ГБ

Принагідно висловлюю щиру подяку всім, хто допомагає у наповненні бібліотеки надсилаючи твори нам на поштову скриньку chtyvoПЕСgmail.com

Відомий український письменник Валентин Чемерис вийшов на контакт з нами, після чого досягнено домовленостей про те, що з плином часу в е-бібліотеці «Чтиво» будуть викладатися усі наявні в електронному вигляді твори Валентина Чемериса. Висока ймовірність того, що читачі невдовзі зможуть побачити усі з близько 50 написаних автором книг.

Щиро дякуємо п. Валентину за такий широкий жест у бік читачів.

У бібліотеці реалізовано можливість перегляду файлів *.doc та *.rtf онлайн, без потреби їх завантаження на свій комп'ютер. Для цього використовується сервіс «кеш Google», що дозволяє переглядати файли просто у вікні Вашого оглядача.

Щоб переглянути файл, натисніть посилання «див.», яке знаходиться на сторінці твору після посилання для завантаження *.doc чи *.rtf.


 

Щоправда, можливість переглянути документ залежить від того чи закешував його Google. Кешуються лише неархівовані файли. Якщо біля розширення фалу посилання «див.» немає, то переглянути його можна тільки завантаживши на комп'ютер.

Крім того, при перегляді через кеш Google не відображаються зображення, а форматування повністю зберігається лише якщо при створенні файлу його було зроблено «правильно». Однак, для попереднього перегляду тексту наявних можливостей цілком достатньо.

Майте на увазі, що перегляд документу відкривається у тому ж вікні оглядача. Щоб відкрити для перегляду файл *.pdf у новому вікні/вкладці оглядача, натисніть правою кнопкою миші на посилання і з меню оберіть пункт «Відкрити в новому вікні» або «Відкрити в новій вкладці», або просто клацніть на нього середньою кнопкою миші (зазвичай суміщена з коліщатком).

Ще раз дякуємо читачеві Едм за підказку.

 

У бібліотеці реалізовано можливість перегляду файлів *.pdf онлайн, без потреби їх завантаження на свій комп'ютер. Для цього використовується сервіс «Google Документи», що дозволяє переглядати файли *.pdf просто у вікні Вашого оглядача.

Щоб переглянути файл, натисніть посилання «див.», яке знаходиться на сторінці твору після посилання для завантаження *.pdf.

Дякуємо читачеві Едм за підказку, яка сприяла впровадженню в бібліотеці цієї функції.


 

Зразок розташування посилання на сторінці твору:

Завантажити: *.pdf див. (439,1 КБ)

Майте на увазі, що перегляд документу відкривається у тому ж вікні оглядача. Щоб відкрити для перегляду файл *.pdf у новому вікні/вкладці оглядача, натисніть правою кнопкою миші на посилання і з меню оберіть пункт «Відкрити в новому вікні» або «Відкрити в новій вкладці», або просто клацніть на нього середньою кнопкою миші (зазвичай суміщена з коліщатком).

 

За кілька днів стартує цьогорічна подія під назвою NaNoWriMo (українська адаптація НаМіНаРо).

Національний Місяць Написання Роману -- це веселий, не професійний підхід до написання роману. Учасники починають написання 1-го листопада. Метою є написання 175-сторінкового (50 тис.слів) роману до півночі, 30-го листопада, за місцевим часом. Більше цінуючи ентузіазм та наполегливість, ніж роботу "через неможу", НаМіНаРо є програмою для тих, хто роздумував над написанням роману, але завжди лякався кількості часу та зусиль, потрібних на це. Через обмеженість часу написання, ЄДИНОЮ важливою річчю в НаМіНаРо є результат. Суть в кількості, а не якості. Підхід "камікадзе" до написання змушує вас понизити очікування, сприйняти ризики та писати на льоту.

Зацікавилися? Відвідайте українську спільноту проекту [info]ua_nanowrimo

Вже наявні маніфест-запрошення та деякі ЧаПи.

Ласкаво просимо долучатися. Має бути цікаво.

Стосовно FictionBook Editor є дві гарні новини. Новина перша — FBE тепер є й українською мовою. Новина друга — скоро FBE офіційно з'явиться під «вільною ліцензією» GPL.


FictionBook Editor віднині перекладено українською мовою. Однак, збірка містить не лише переклад українською, але й ряд вдосконалень, серед яких - оновлені та нові скрипти для роботи з файлами. У збірці легше та зручніше готувати українські тексти.

Докладніше читайте на відповідній сторінці довідки.

fb2

Крім того, наступна версія FictionBook Editor, на відміну від усіх попередніх, вийде під лійензією GPL. Це означає, що ніхто не зможе привласнити програму чи зупинити її розвиток, а кожен охочий розробник зможе вдосконалювати програму. Від часу, коли російська компанія ЛітРес у складі кількох найбільших рос. fb2-бібліотек стала на шлях цілковитої комерціоналізації, програма FBE стала повністю закритою розробкою, останню версію якої користувачі бачили влітку минулого року. Відтоді оновлення у вільний світ не виходили, хоча багатьох любителів програма цікавить через свою зручність.

Програма стане вільною (open source) у зв'язку з виходом у світ нового формату батьків-засновників ЛітРесу — FictionBook v3.0. Досвідчені користувачі наразі оцінюють формат як досить сирий, однак ЛітРес впевнено крокує до мети впровадження його у світ — до кінця осені готується до виходу перша програма-читалка fb3. Її коди, ймовірно, теж розповсюджуватимуться під ліцензією GPL.

У День Незалежності України е-бібліотека «Чтиво» святкує ще один свій маленький ювілей — у схроні наявні 2000 творів 801 автора (перекладача), загальний обсяг яких сягає понад 1 ГБ.

2000 творів 801 автора обсягом понад 1 ГБ

24.08.2009 о 14:45 зареєструвався також 200-й читач е-бібліотеки.

Сторінки:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9