Василь Желізняк » Губернатор в системі місцевого управління Російської імперії 1796-1914 рр. (на матеріалах Волинської губернії)
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Губернатор в системі місцевого управління Російської імперії 1796-1914 рр. (на матеріалах Волинської губернії)

Праця
Написано: 2013 року
Розділ: Історична
Додав: balik2
Твір додано: 09.09.2016
Твір змінено: 09.09.2016
Завантажити: pdf див. (1,8 МБ)
Опис: Желізняк, В. М.
Губернатор в системі місцевого управління Російської імперії 1796-1914 рр. (на матеріалах Волинської губернії) [Текст] : дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 - історія України / В. М. Желізняк ; Тернопільський нац. пед. ун-т ім. В. Гнатюка ; наук. кер. М. В. Бармак . – Тернопіль, 2013. – 242 с.

У дисертації на основі опрацювання значної кількості архівних документів, вивчення й осмислення з урахуванням сучасної методології опублікованих джерел і наукової літератури, комплексно і всебічно досліджено діяльність волинського губернатора в системі місцевого управління Російської імперії 1796 - 1914 рр. Розкрито історію формування губернії та організації губернської влади на Волині після поділів Речі Посполитої. Проаналізовано посаду губернатора та межі його губернської влади у Волинській губернії з урахуванням специфіки місцевого управління краю в кожен із історичних етапів його існування. Доведено, що губернатор за допомогою губернаторської влади усі свої сили скеровував на приведення місцевих управлінських структур до однорідності з метою повної інтеграції краю до складу Російської імперії. Досліджено основні економічні перетворення у Волинській губернії, за допомогою яких влада намагалася максимально використати вигідне географічне розташування краю та економічний потенціал, що здійснювалося під керівництвом та контролем губернатора. Проаналізовано вплив діяльності губернатора на реалізацію релігійної та національної політики Російської імперії.

Ключові слова: Волинська губернія, губернатор, Російська імперія, губернська влада, економічна політика, релігійна політика, національна політика.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.